dic.academic.ru

ОМОН блокує бібліотеку української літератури у Москві

  Російські силовики заблокували бібліотеку української літератури у Москві.

  Раніше повідомлялося, що там тривають обшуки. Як передає агенція УНІАН, перед входом у книгозбірню чергує співробітник ОМОНу і нікого не пропускає в будівлю.

  Капітан Слідчого комітету Росії, який відмовився назвати своє прізвище, заявив, що обшуку в бібліотеці немає, але сьогодні вона закрита.

  Директор книгозбірні Наталія Шаріна повідомила ЗМІ, що зранку провели обшук у неї вдома – поліція вилучила кілька книг. Серед них - видання, присвячені голодомору, книги Оксани Забужко, кілька примірників газет від 2011 року. За її словами, обшук у бібліотеці відбувається в межах кримінальної справи, порушеної ще 2010 року.

  Як сказала Шаріна, слідчі заявили, що мають намір одержати "додаткові матеріали". Директор відзначила, що в читальному залі та на абонементі не виявили забороненої літератури, однак вилучаються книги про Степана Бандеру та ОУН-УПА зі спецсховища, хоча жодної з цих книг немає у списку екстремістських матеріалів.

  Крім того, сьогодні у Москві затримали співголову Об'єднання українців Росії Валерія Семененка. Про це повідомив його син Тарас Семененко. Він також додав, що у квартирі його батька провели обшук, були вилучені комп'ютери та документи. Обшук проходив за відсутності адвоката, причини не повідомили. 

  Попередній матеріал
  У Києві відкрили меморіальну дошку митрополиту Шептицькому
  Наступний матеріал
  Завтра Сєвєродонецьку стартує набір до патрульної поліції
  Теги:
  Loading...