Новітні технології протезування для українців поки що недоступні. Вітчизняні пацієнти вимушені їхати за кордон. І одного візиту замало, адже пристрій необхідно обслуговувати.
Поділитися досвідом канадські та американські протезисти прилетіли до Києва. Півмісяця вони пліч-о-пліч працюватимуть із українськими колегами.
"Ми працюватимемо з усіма наявними технологіями в протезуванні. І розглядатимемо наскільки вони доступні в Україні. Кожен протез підбиратимемо індивідуально, оскільки потреби у всіх пацієнтів різні", - каже президент Міжнародної асоціації протезування і ортопеції США Джон Батздорф.
Проект зініціювали українці, які нині мешкають у Канаді. Для участі в програмі вони обрали п’ять пацієнтів. Окрім поранених бійців, протезують руку учасникові Революції Гідності Романові Линдову.
Протезування і реабілітації нині потребують близько 400 бійців, зазначає Олександр Клітін - голова осередку Товариства ветеранів АТО. Йому самому через поранення під Слов’янськом ампутували ногу. Потому протез поставили, а користуватися ним не навчили.
Надавати супровід пацієнтові після протезування - одне із завдань закордонної делегації. Майстер-клас для вітчизняних реабілітологів проведуть фізіо- та працетерапевти з Америки.
Дивіться більше в сюжеті "5 каналу", Людмила Голоднік та Орест Пона