протезування київ
5.ua

Новітнє протезування: в Києві розпочався міжнародний семінар для реабілітологів

В Києві почався двотижневий семінар для реабілітологів. Спеціалісти з Канади та США будуть спільно з вітчизняними медиками лікувати хворих. Для проекту відібрали п’ятьох паціентів. Троє з них учасники АТО. Люди планували звертатись до іноземних фахівців, але тепер стануть доказом, що проблему можна розв'язати і в Україні. Цьогоріч на протезування за кордоном держава виділила 150 мільйонів гривень.

Новітні технології протезування для українців поки що недоступні. Вітчизняні пацієнти вимушені їхати за кордон. І одного візиту замало, адже пристрій необхідно обслуговувати.

Поділитися досвідом канадські та американські протезисти прилетіли до Києва. Півмісяця вони пліч-о-пліч працюватимуть із українськими колегами.

"Ми працюватимемо з усіма наявними технологіями в протезуванні. І  розглядатимемо наскільки вони доступні в Україні. Кожен протез підбиратимемо індивідуально, оскільки потреби у всіх пацієнтів різні", - каже президент Міжнародної асоціації протезування і ортопеції США Джон Батздорф.

Проект зініціювали українці, які нині мешкають у Канаді. Для участі в програмі вони обрали п’ять пацієнтів. Окрім поранених бійців, протезують руку учасникові Революції Гідності Романові Линдову.

Протезування і реабілітації нині потребують близько 400 бійців, зазначає Олександр Клітін - голова осередку Товариства ветеранів АТО. Йому самому через поранення під Слов’янськом ампутували ногу. Потому протез поставили, а користуватися ним не навчили.

Надавати супровід пацієнтові після протезування - одне із завдань  закордонної делегації. Майстер-клас для вітчизняних реабілітологів проведуть фізіо- та працетерапевти з Америки.

Дивіться більше в сюжеті "5 каналу", Людмила Голоднік та Орест Пона

Попередній матеріал
Українські рятувальники можуть долучитися до пошуково-рятувальних робіт у Непалі
Наступний матеріал
Син Шумахера виграв першу гонку в юніорській "Формулі-4"

Поранений боєць АТО потребує грошей на протез

На обкладинці австрійського журналу опублікували фото українських героїв із протезами

В Україні немає ефективної системи психологічної реабілітації неповносправних - Іваненко

2,5 тис бійців, які повернулися з АТО, вже пройшли реабілітацію - Міноборони