www.unian.ua

Норвегія першою у світі скасує FM-мовлення

  До 2017 року всі радіостанції Норвегії перейдуть від FM до формату цифрового радіомовлення DAB і DAB +. Таким чином Норвегія стане першою країною у світі, яка повністю скасує FM-мовлення.

  Про це пише "Lenta.Ru", посилаючись на норвезькі видання.

  Про повний перехід на цифровий формат DAB і DAB + заявило міністерство культури Норвегії. Відключення національних FM-мереж почнеться 11 Січня 2017 року і завершиться до кінця року.

  Цифрове мовлення в Норвегії з'явилося в 1995 році. Тепер більшість норвезьких слухачів використовують саме цей формат. До весни 2015 року DAB-покриття в країні у кілька разів перевищило FM. На "цифру" перейшли 22 національні радіостанції, на FM залишаються тільки п'ять станцій.

  За інформацією видання, цифрове мовлення не вимагає від користувача спеціальних налаштувань, воно вважається більш захищеним від перешкод і має більш чітке звучання. Вартість мовлення в DAB у вісім разів менше, ніж у FM.

  Загальнонаціональний перехід на цифрове радіомовлення розглядають й інші європейські країни, проте конкретних остаточних термінів жодна з них не називала.

   

  Попередній матеріал
  Аваков пояснив головну мету україно-американських навчань на Львівщині
  Наступний матеріал
  У Люсембурзі розпочалася зустріч МЗС держав ЄС

  У Нью-Йорку з‘явився цифровий білборд, розміром із футбольне поле

  У Національній бібліотеці ім. Вернадського планують створити цифрову бібліотеку «Україніка»

  У Вінниці створили унікальний сканер для оцифровування архівних книг

  У Києві відкрилася виставка "Цифрові відчуття - коли технології стають мистецтвом" (ВІДЕО)