непал
5.ua

Непал: рятувальні роботи не припиняються, цивільні мешканці виїжджають

  120 громадян України перебували у Непалі під час двох нищівних землетрусів. Із 70 з них досі немає зв'язку.

  Про таке "5 каналу" повідомив речник вітчизняного МЗС Євген Перебійніс.

  Унаслідок стихійного лиха у Непалі загинули понад 2300 людей. Мало не 6 тис. - поранені. 17-ро іноземних альпіністів загинули на Евересті від лавини, що була спричинена землетрусом, з них і топ-менеджер компанії Google, 65 альпіністів поранені - туристи чекають евакуації з Евересту, куди нині складно дістатися. Десятки країн світу уже направили до Непалу рятувальників та гуманітарну допомогу. 

  Аеропорт Катманду переповнений людьми. Після кількох руйнівних землетрусів летовище не працювало. Коли роботу відновили, сотні людей сподіваються виїхати до безпечніших місць і втекти від підземних поштовхів, які можуть повторитися будь-якої миті.

  Найперше тікають до сусідніх країн, зокрема Індії, яка також постраждала від землетрусу, проте не так сильно, як Непал. Звідти летять додому.

  Поки цивільні виїжджають із Непалу, до цієї країни летять фахівці-рятувальники. Везуть медикаменти, спецобладнання, намети для тих, хто залишився просто неба.

  Майже за добу після першого землетрусу рятувальникам вдалося розпочати вивезення альпіністів із гори Еверест. Підземні поштовхи спричинили сильні лавини. Насамперед вивозять тяжко поранених. Уцілілі чекають своєї черги на порятунок. Самотужки зійти з гори складно, бо спуски завалені після зсувів.

  Тим часом у самому Непалі не припиняються рятувальні роботи. Кількість жертв і поранених постійно оновлюється. Тих, хто втратив домівки, або поки що не може виїхати з країни, тимчасово розташовують у наметах, які ставлять на вулицях і площах Катманду.

  Із майже 2500 тисяч третина загинули саме у столиці Непалу. 

  Попередній матеріал
  Василь Іванчук зберіг за українською збірною з шахів лідерські позиції на чемпіонаті світу
  Наступний матеріал
  Президент України відвідав "Книжковий арсенал"

  Непал долає наслідки землетрусу: рятувальний літак забрав альпіністів з Евересту

  Президент Непалу ночував у наметі: є загроза руйнування резиденції - ЗМІ

  У Непалі запрацював аеропорт

  МЗС не може встановити зв'язок з 17 українцями в Непалі - Перебийніс