unian.ua

Небезпечний вірус Зіка підібрався упритул до українських кордонів

  Комарів, які переносять збудник хвороби, можна зустріти в сусідній Молдові, а також  Грузії, Туреччині та країнах Африки

  Через небезпечний вірус Зіка посилені заходи безпеки запровадили в аеропортах столиці та області. Небезпечні комарі, які є носіями вірусу Зіка, живуть зовсім близько - у сусідній Молдові, Туреччині та Грузії.

  Небезпечний вірус Зіка підібрався упритул до українських кордонів. Минулого тижня його діагностували у сусідній Росії. Вірус привезла туристка з Домінікани. Однак українські лікарі переконують - панікувати не варто, бо це захворювання передається лише через укус комара.

  Таких комарів, які б переносили вірус, в Україні немає, заспокоюють екологи. А до тих країн, де зафіксували недугу - вітчизняні літаки не літають.

  Щоб бути напоготові, в Україні уже почали читати лекції для стюардес та медиків. А також посилили заходи безпеки в аеропортах. Під рукою і засоби для дезінфекції літаків.

  Всесвітня організація охорони здоров'я застерігає, що небезпечних комах можна зустріти в сусідній Молдові, а також Грузії, Туреччині та країнах Африки. Тож застерігають бути обачними і не забувати про прості правила безпеки.

  А щоб виявити хворобу заздалегідь, перераховують симптоми: головний біль, ломота у м’язах та суглобах, висипи на шкірі. Лікуватися самотужки не радять. Оскільки вірус учені ще й досі не вивчили до кінця. Немає й вакцини. Її обіцяють розробити щонайменше за півтора року.  

  Попередній матеріал
  У Великій Британії знайшли найдавніший мезолітичний кулон
  Наступний матеріал
  Порошенко підписав Указ про сприяння розвитку громадянського суспільства
  Теги:
  Loading...

  У Росії виявили перший випадок лихоманки Зіка

  У Китаї одужав перший хворий на вірус Зіка

  В Бразилії до боротьби із вірусом Зіка залучили армію

  У Колумбії спалах вірусу Зіка: уражені понад 5 тис. вагітних жінок

  ВООЗ: Повномасштабні випробування вакцини проти вірусу Зіка можуть розпочати через 18 місяців

  5 канал - трансляція наживо