монета 5.ua

НБУ випустив пам'ятні монети до ювілею Київо-Могилянської академії

Києво-Могилянська академія відтепер викарбувана на ювілейних монетах.

Пам'ятні монети номіналом у дві і п'ять гривень випустив Національний банк України. У такий спосіб привітав один із найстаріших університетів України з Днем народження. Академії цього року виповнюється 400 років. Усіх своїх друзів академія покличе на свято 15 жовтня. Ну а монети уже надходять у продаж. На них викарбуваний державний герб України і герб Києво-Могилянської академії з девізом "Час плинний, академія вічна".

На реверсі зображені три студенти біля історичного Староакадемічного корпусу. П'ять гривень відлиті в сріблі в кількості 2 тис. штук. Дві гривні з нейзильберу, недорогоцінного металу, і таких копійок аж 35 тис., бо в Нацбанку прогнозують попит.

"У 1998 році Національний банк започаткував серію пам'ятних монет "Вищі навчальні заклади України". Серед сотень вищих навчальних закладів України, за ці роки лише 17 були відзначені випуском пам'ятних монет. Тепер цей почесний титул переходить до Києво-Могилянської академії", - повідомив заступник голови Національного банку України Яків Смолій.

"Сподіваюсь, що ювілейна могилянська монета стане однією з найкрасивіших у колекції Національного банку України. До слова, вже багато років найстаріший корпус Могилянки - Староакадемічний або Мазепин корпус зображений на купюрі в 500 гривень", - зазначив Президент "Києво-Могилянської академії" Андрій Мелешевич.

Нагадаємо, Національний банк України з 20 серпня ввів у обіг дві монети номіналом 5 і 10 грн на честь 475-річчя першої письмової згадки міста Тернопіль.

Попередній матеріал
На поточній сесії Рада має скасувати депутатську й суддівську недоторканність – Порошенко
Наступний матеріал
Користувачів мережі вразив голодний крокодил, який на хвості піднявся за здобиччю