Фото ain.ua

НБУ веде переговори з Deloitte про запуск платіжної системи PayPal в Україні

  НБУ і аудиторська компанія Deloitte готують грунт для приходу платіжної системи PayPal в Україну.

  Про це пише AIN.UA

  Багато українських підприємців нарікають на те, що в країні повноцінно не працює популярна платіжна система PayPal. На підтримку запуску системи в Україні вже збиралися підписи. У 2011 році стався фальстарт: користувачі помітили зміни до тарифної політики PayPal, з яких нібито випливало, що сервіс включить прийом грошей для України, але прес-служба компанії визнала ці дані помилкою. Проте наразі знову з'явилася надія.

  Відомий підприємець та інвестор Ілля Кенігштейн, що активно брав участь в русі за впровадження 3G, спробував зайнятися вирішенням даної проблеми. Він пояснив, що прихід PayPal в Україну не тільки допоможе бізнесу, але і стане хорошим знаком для світової спільноти. Ілля висловив думку, що для цього є три основні перешкоди: застаріле законодавство з анахронізмами у вигляді мокрих печаток, антилоббізм з боку місцевих фінансових структур, які бояться виходу на ринок нового гравця, а також величезні масштаби фінансового шахрайства. Якщо розібратися хоча б з частиною з них, PayPal не відмовить.

  Ілля як приватна особа написав до платіжної системи PayPal з проханням розповісти, що саме заважає виходу системи на ринок. Одна з основних причин, як і передбачалося, ховається в законодавстві.

  "Я звернувся до Владислава Рашкована (член правління НБУ – Ред.) і він зацікавився проблемою. Ми домовилися про те, що IT і фінансовому співтовариству потрібно подумати над тим, як саме гармонізувати українське законодавство, щоб у PayPal не було більше причин до нас не заходити", - розповів Кенігштейн.

  Далі підприємець звернувся до Deloitte. Вони погодилися попрацювати над дорожньою картою. У Deloitte зазначають, що за результатами 2014 року PayPal обслуговував 162 млн рахунків і забезпечив розрахунки на суму більше $200 млрд - це всесвітньо визнане інфраструктурне рішення, яке не представлено в нашій країні. Вихід системи в Україні стане символом сприятливих змін у фінансово-технологічній інфраструктурі країни, вважає директор департаменту корпоративних фінансів Deloitte Олексій Аристов, який координує роботу над дорожньою картою.

  Він також розповів, що експерти Deloitte в робочій групі вивчають юридичні питання і необхідність змін (в т.ч. для гармонізації законодавства та підзаконних актів з відповідним регулюванням і директивами в країнах ЄС), практику роботи та взаємодії з регулятором подібних платіжних систем в інших країнах, вигоди як для економіки в цілому, так і для окремих галузей, а також супутні ризики та механізми управління ними.

  Ініціатори групи будуть вдячні за компетентні коментарі і фідбек з цього питання. У цій ініціативі Deloitte не є офіційним консультантом, юристом або представником PayPal.

  Попередній матеріал
  ГПУ вимагає від Росії видати Шепелєва
  Наступний матеріал
  У Трьохізбенці підірвався мирний мешканець

  PayPal припинила роботу в Криму і Севастополі

  Крим залишився без платіжної системи Visa

  MasterCard та Visa розблокували платіжні картки одного із російських банків

  В ЄС запровадили єдину платіжну систему для банківських карток