Facebook / Адміністрація Президента України

Названо найпопулярніші вимоги до Президента за три дні роботи онлайн-петицій

  В Адміністрації Президента України навели статистику щодо онлайн-петицій до глави держави.

  Кількість петицій на адресу Президента перевищила 1 тис. Про це повідомив заступник голови АП Дмитро Шимків на прес-конференції у вівторок, 1 вересня, передає "Інтерфакс-Україна".

  "На 1 вересня на 13.00 зареєстровано 1099 петицій", - сказав Шимків.

  Найбільш популярним є запит від Української асоціації власників зброї про дозвіл громадянам України вільно володіти зброєю. За цю петицію підписалося майже 15 тис. користувачів. Далі йде вимога "скасувати розмитнення і акцизний збір на імпорт авто" - 5354 підписів. На третьому місці - петиція щодо скасування депутатської недоторканності, яка зібрала 4548 голосів.

  Крім цього, серед звернень – прохання запросити ресторан "Бургер Кінг" відкрити заклади в Україні, впровадити електронну систему голосування з відбитками пальців у Верховній Раді. Також були зареєстровані петиції щодо збільшення міри покарання держслужбовців за хабарництво, люстрації прокурорів і суддів, проведення виборів за відкритими партійними списками.

  Шимків повідомив, що сервіс передбачає верифікацію користувачів за адресою електронної пошти і вказаними персональними даними - прізвища, імені та по батькові. Він зазначив, що додаткова перевірка підписантів не передбачена, але може здійснюватися в найбільш резонансних випадках.

  Заступник глави АП зазначив, що подача петицій не обмежується громадянством користувачів. Він пояснив таке рішення розробників подіями часів Євромайдану і Революції гідності, коли українці залишали свої підписи під петиціями на сайті Білого Дому.

  Посадовець також додав, що електронні петиції не є обов'язковими до виконання, при цьому вони є важливим елементом демократії і відображають суспільні настрої. Заступник чільника АП висловив сподівання, що введення системи електронних петицій допоможе розвантажити роботу управління адміністрації зі зверненнями громадян, а також суттєво скоротити обсяг звернень в паперовому вигляді.

  Шимків повідомив, що з 28 жовтня набуває чинності положення, згідно якому спілкування з громадянами України здійснюватиметься в електронному вигляді електронною поштою.

  Нагадаємо, 28 серпня почав роботу сервіс електронних петицій. На розгляд президента подаватиметься електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня її оприлюднення.

  Попередній матеріал
  Силовики відзвітували про перші результати розслідування подій біля ВР: є підстави говорити про теракт
  Наступний матеріал
  Усе, що відбувається в країні, повністю контролюється СБУ – Тандіт
  Теги:
  Loading...