5.ua

Назва Дніпропетровськ популярна у більш ніж 60% мешканців міста – Шебанов

Рішення про зміну назви міста планують ухвалити у вересні за підсумками референдуму.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив в.о. керуючого справами виконкому Дніпропетровської міської ради Вадим Шебанов.

"Ця назва популярна у більш ніж 60% містян. І спочатку воно викликало непорозуміння – чому? Є ж нагода позбавитися комуністичних назв. Але потім ми вирішили, ті, хто за перейменування, що треба більше доносити до людей, хто такий був Петровський і чому цю назву треба змінювати", - сказав він. 

Крім того, Шебанов розповів, що оскільки Верховна Рада ліквідувала закон про місцевий референдум, це ускладнює роботу з опитування громадян щодо нової назви міста. Тому, за його словами, місцева влада розробила кілька шляхів збору інформації.

"Перше, це в серпні, коли будуть проводитися громадські обговорення з нових назв вулиць, паралельно будемо збирати інформацію, яку назву міста бачать містяни. Друге, я у різних засобах інформації розповсюджую пропозиції щодо письмового надсилання на ім'я в.о. міського голови – кожен громадянин може письмово висловити свою думку. І третє, у вересні чекаємо закон про місцевий референдум. Як усе це буде, тоді ми можемо об’єднати голосування виборів до місцевої ради із місцевим референдумом, а отже – у всіх містян спитати, яка в них думка", - додав він. 

Нагадаємо, сьогодні, 20 липня, історик з Українського інституту національної пам'яті Богдан Короленко заявив: якщо органи місцевого самоврядування протягом шестимісячного терміну не змінять радянської назви відповідно до закону про декомунізацію, то зробити це матиме право Верховна Рада України.

Попередній матеріал
Призначено дату виборів президента ФІФА
Наступний матеріал
На Донеччині військовослужбовець ЗСУ загинув внаслідок вибуху гранати
Теги:
Loading...