5.ua

Науковці просять Антикорупційне бюро розслідувати дії міністра культури Кириленка

  Науковці вимагають розслідування за фактом дій віце-прем'єра - міністра культури України В'ячеслава Кириленка, які, за їхніми словами, містять ознаки корупції та пов'язані з неправомірним присвоєнням наукового ступеня доктора педагогічних наук його дружині

  Громадська організація "Точка росту: освіта та наука" подала заяву до Національного антикорупційного бюро з проханням розслідувати дії віце-прем'єра - міністра культури України В'ячеслава Кириленка, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Голова ради організації, кандидат економічних наук Світлана Благодєтєлєва-Вовк заявила: "Як громадська організація ми звернулися до НАБУ з проханням розпочати антикорупційне розслідування за фактом дій віце-прем'єра - міністра культури України В'ячеслава Анатолійовича Кириленка, які містять ознаки корупції та пов'язані з неправомірним присвоєнням наукового ступеня доктора педагогічних наук його дружині Кириленко Катерині Михайлівні".

  За словами Благодєтєлєвої-Вовк, якщо правозахисна система України притягне до відповідальності високого посадовця, то це буде "повчальний прецедент для членів еліти". "Це буде сигнал, що слід припинити зловживання в системі присвоєння наукових ступенів і вчених звань. Лише спільними зусиллями можна очистити науково-освітній простір", - наголосила вона.

  Окрім того, доктор фізико-математичних наук, завідувач лабораторії відділу нелінійної фізики конденсованого стану Інституту теоретичної фізики ім. М.Боголюбова НАН України Сергій Шарапов зазначив, що також від НАН направлено звернення в Міносвіти, в якому йдеться про "псевдонаукові положення, які містяться в дисертації Катерини Кириленко".

  У свою чергу, за інформацією видання, доктор філософських наук, завідувач кафедри культурології факультету магістерської підготовки КНУКіМ Тетяна Пархоменко закликала народних депутатів звільнити Кириленка з посади віце-прем'єра - міністра культури як людину, яка "не має морального права керувати гуманітарною сферою України". Також вона звернулася до Міносвіти з проханням створити незалежну експертну комісію зі скасування рішення про присвоєння наукового ступеня доктора наук Катерині Кириленко, і до прем'єра Арсенія Яценюка - з вимогою усунути В'ячеслава Кириленка із займаної посади до завершення експертизи.

  Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник відділу астрофізики та елементарних часток Інституту теоретичної фізики ім. М.Боголюбова НАН України Дмитро Якубовський додав, що необхідно розслідувати випадки наукової недобросовісності. "Плагіат і псевдонаука є прикладами порушень відомого в науці поняття scientific integrity, яке можна перекласти як наукова сумлінність. Важливо, що для забезпечення максимальної ефективності науки в провідних країнах світу науковці зобов'язані не лише забезпечувати integrity власних наукових досліджень, а й не залишатися осторонь відомих їм фактів наукової недобросовісності, вчиненої іншими", - підкреслив науковець.

  Як повідомляв 5.ua, 19 листопада 2016 року МОН позбавило ліцензії виш Поплавського та заборонило Ківалову видавати дипломи магістрам з політології. 

  Попередній матеріал
  ВСУ очікує оголошення Вищою кваліфікаційною комісією конкурсу на посади суддів
  Наступний матеріал
  Військові навчання, які почала Росія на кордоні з Україною, можуть бути загрозливими - Муженко
  Теги:
  Loading...

  Міністерство культури винесе свою стратегію на Нацраду реформ - Кириленко

  Кириленко хоче створити в Україні музей тоталітаризму

  Кириленко пообіцяв підтримувати демонтаж радянських пам'ятників

  У Білій Церкві активісти і студенти намагаються скинути ректора вишу