5.ua

Наша військова медицина сьогодні побудована за стандартами НАТО – полковник медичної служби

На сьогодні вже більше 10 тисяч поранених пройшли через систему військової медицини в Україні.

Про це сьогодні в ефірі "5 каналу" у ході марафону "Україна понад усе" заявив помічник міністра оборони України, полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

З його слів, військова медицина, що побудована за стандартами НАТО, має чотири рівні надання медичної допомоги. Перш за все, це тактична медицина або медицина поля бою. Така допомога повинна надаватися бійцями чи санінструкторами. Утім водночас він зазначив, що цей етап в Україні з початком АТО довелося відновлювати з нуля, були втрачені навички самодопомоги армії.

Другий рівнень допомоги, за словами полковника медичної служби, передбачає медогляд на батальйонних чи бригадних медичних пунктах, де вже лікар вперше стикається з пораненим. На цьому етапі відбувається стабілізація стану пораненого і надається перша лікарська допомога.

Далі пораненого відправляють на госпітальну базу. "Госпітальна база – це цивільні лікарні, які підсилені нашими фахівцями", - сказав він і додав – На цьому етапі вживаються протишокові заходи, можливі хірургічні втручання".

І на останньому етапі бійців транспортують повітряною чи військовою евакуацією до госпіталів другої лінії, що знаходяться в тилу. "В ідеалі це повинно відбуватися протягом 4-5 годин", - зазначає полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

Попередній матеріал
Лисенко: За добу семеро бійців АТО отримали поранення
Наступний матеріал
Київ задоволений результатами засідання G7
Теги:
Loading...