СБУ news.bigmir.net

На Запоріжжі СБУ викрила комерційну структуру, через яку терористи "ДНР" фінансували диверсії

  З початку 2015 року з непідконтрольної території проведення АТО на територію України терористи передали щонайменше 4,5 млн грн.

  Співробітники Служби безпеки України в Запоріжжі викрили та припинили механізм фінансового забезпечення терористичних груп "ДНР" на території регіону, повідомляє прес-служба відомства.

  Зокрема, вибух 25 березня цього року в приміщенні адміністративної будівлі Запорізької ОДА, був профінансований саме за цією схемою та здійснений її організаторами.  

  Незаконний механізм переказу грошей з тимчасово окупованої території до Запоріжжя організувала місцева мешканка, яка на сьогодні перебуває в лавах терористичної організації "ДНР" та має кличку "5,45".

  Разом зі своїми спільниками вона систематично здійснювала перекази грошових коштів, які потім використовувалися для фінансового забезпечення вчинення терористичних актів на території регіону.

  Встановлено, що згадані операції здійснювались однією з Харківських комерційних структур через обмінний пункт валют у Запоріжжі.

  Спецслужбовці зафіксували факт отримання у цьому "обміннику" членом злочинного угрупування 40 тис. грн, які потім він мав передати терористам.

  Крім того, під час проведення обшуку було вилучено документацію щодо подвійного обліку здійснених "фінансових" операцій, банківські картки, які використовувалися для перерахування грошей, понад  1 млн грн, 62,5 тис. доларів США, 16,5 тис. євро.

  За попереднім аналізом вилученої документації з початку 2015 року за такою схемою з непідконтрольної території проведення АТО на територію України були передані грошові кошти на суму щонайменше 4,5 млн грн.

  У відомстві зазначили, що відкрито кримінальне провадження за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії.


  Як повідомляв 5.ua, СБУ викрила канал міжнародного зв'язку терористів "ДНР" та "ЛНР". 

  Попередній матеріал
  Більшість гірників підняли із знеструмлених шахт обстріляного Дзержинська - Аброськін
  Наступний матеріал
  У Києві в Маріїнському парку стартував благодійний фестиваль сім'ї та спорту