Новое время

На закордонних рахунках "сім'ї" Януковича заарештували більше $280 млн

  ГПУ залучає міжнародні організації до пошуку та блокування активів колишніх високопосадовців режиму Януковича.

  Прес-служба ГПУ у відповідь на журналістський запит видання Тиждень.ua прозвітувала про досягнення головного слідчого управління Генеральної прокуратури України у досудовому розслідуванні у кримінальних провадженнях стосовно низки колишніх високопосадовців та наближених до них осіб.

  Серед іншого у повідомленні йдеться, що в березні та квітні 2014 року за зверненням ГПУ Євросоюз застосував до цих осіб обмежувальні санкції. За наслідками таких дій від жовтня 2014 року до цього часу заблоковано закордонні рахунки таких осіб:

  Миколи Азарова в сумі $0,5 млн (Ліхтенштейн);

  Юрія Іванющенка в сумі $258 тис. (Кіпр), $30,82 млн, 1,8 млн швейцарських франків (Латвія), 72 млн швейцарських франків (Швейцарія);

  Олександра Клименка в сумі $26,5 млн (Ліхтенштейн);

  Андрія Клюєва в сумі 315 тис. євро (Австрія), $9 тис. (Австрія), 13 млн швейцарських франків (Швейцарія);

  Сергія Клюєва в сумі 451 тис. євро (Австрія), 13 млн швейцарських франків (Швейцарія), 675 тис. євро (Великобританія);

  Сергія Курченка в сумі $1,5 тис. (Латвія), $40 тис. та 775 євро (Кіпр), 0,2 млн швейцарських франків (Швейцарія), активи в сумі 235 тис. євро (Австрія);

  Олександра Януковича (активи компанії "Мако") в сумі 2,5 млн швейцарських франків (Швейцарія);

  Сергія Арбузова в сумі $49,5 млн (Латвія).

  Крім того, під час досудового розслідування кримінальних проваджень за запитами ГПУ накладено арешт на рахунки Юрія Іванющенка в сумі 1,8 млн швейцарських франків та $30,82 млн, а також Сергія Арбузова на суму понад $33,5 млн.

  ГПУ на цьому не зупиняється: "Слідчими вживаються передбачені законодавством заходи з метою накладення арешту на інші заблоковані кошти шляхом направлення міжнародних правових доручень. Крім цього, триває робота із залученням міжнародних організацій щодо відшукання та блокування активів колишніх високопосадовців".

  Також у ГПУ повідомили, що арешт із закордонних рахунків вищезгаданих осіб протягом останнього року не знімався. За підрахунками журналістів, загальна сума коштів названих осіб, що потрапила під санкції та була заарештована, становить понад $280 млн.

  Попередній матеріал
  На Луганщині правоохоронці виявили вибухівку та боєприпаси, відправлені "Новою поштою"
  Наступний матеріал
  У Криму окупаційна влада знищила 4 тонни "санкційних" продуктів з Європи
  Теги:
  Loading...