дошка льотчику генерал-лейтенанту Василю Нікіфорову 5 канал

Три тисячі годин у небі: На Вінниччині встановили пам'ятну дошку "унікальному льотчику"

Чоловік віддав Повітряним силам ЗСУ понад 40 років свого життя

На Вінниччині відкрили пам'ятну дошку льотчику генерал-лейтенанту Василю Нікіфорову, що більше 40 років віддав Повітряним силам України. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, від початку російської агресії чоловік постійно перебував у зоні АТО, але в березні 2015 після невиліковної хвороби помер. У День Збройних сил України учні школи, в якій навчався Василь Нікіфоров, вшанували пам'ять легендарного земляка.

Василь Нікіфоров стати льотчиком хотів ще з дитинства. Його брат згадує, він постійно марив небом. "Небо - це було життя для нього. Завжди на полі, коли корів пасли, він затримував увагу (на небі). Ми вже погнали корів, а він ще лежав і мріяв про небо", - розповідає брат.

Після закінчення школи Василь вступив до вищого військового авіаційного училища, потім закінчив Військово-повітряну академію імені Гагаріна та Національну академію оборони України. Мав понад 3 тисячі годин польоту. Літав на всіх типах винищувачів, що є на озброєнні у Повітряних силах України. Від початку російської агресії захищав повітряний простір держави.

"Він був унікальним льотчиком. Він став першим льотчиком у Повітряних Силах, який здобув найвищу класність - це він став майстром. Усі запам'ятали його назавжди, як дуже добру людину, відкриту. Він знаходив до кожного підхід. Він виховував багато молодих льотчиків, ставив їх на крила", - каже колега Василя Нікіфоворова Олександр Баюш.

З нагоди Дня Збройних сил України за ініціативи та сприяння його брата Івана на школі у місті Калинівка, де навчався льотчик, встановили меморіальну дошку.

"Це була людина з великої літери, великий льотчик. Він зробив дуже багато для нашого краю", - каже учениця школи Олена Шевчук.

Ім'ям льотчика Василя Нікіфорова нині називається 299-а бригада тактичної авіації та літак Су-27 831-ї гвардійської бригади Повітряних сил.

Олена Бучацька, Олександр Семенов, "5 канал"

Попередній матеріал
День ЗСУ на передовій: На бойових рубежах пильнують кращі з кращих
Наступний матеріал
На завтра в Україні прогнозують похолодання до -17 С

У Житомирі встановили меморіальну дошку бійцеві, що пройшов більшість "гарячих точок" в АТО

На Житомирщині встановили меморіальну дошку бійцеві, що "не боявся виконувати жодні завдання"

Молитви та квіти: кримські татари вшанували пам'ять льотчика-винищувача, що здійснив понад 600 польотів