Галицький кореспондент

На Прикарпатті знайшли бідон із документами УПА

  Косівський лісник при відновленні повстанської криївки у селі Пістинь відкопав бідон, у якому знайшов архіви УПА Коломийського та Косівського районів.

  "Там листівки, накази, розпорядження, описано діяльність організації, перелік вчителів, яких завербували націоналісти, аби вони школярам передавали інформацію, навіть списки зрадників. Ці документи лежали в землі в бідоні 65 років", – розповів лісник Петро Пліхтяк, передає "Галицький кореспондент".

  Петро Пліхтяк працює у Кутському державному лісовому господарстві, а паралельно вивчає діяльність УПА в тих краях. Понад вісім років на добровільних засадах лісник займається відновленням криївок, а документи знайшов під час розкопок минулого тижня.

  Петро Пліхтяк повідомив про знахідку всі відповідні служби, копії документів віддав історикам, але оригінали зберігає, бо це – надбання громади.

  Журналісти нагадують, що наприкінці 2011 року працівник лікарні у селищі Єзупіль Богдан Овчар, набираючи землю для клумб натрапив на кістку. Місцевий хірург підтвердив, що це людські останки. На місці розкопок знайшли 221 скелет місцевих мешканців – жертв радянських репресій.

  Попередній матеріал
  Міліція вилучила у мешканця Запоріжжя міни, гранати і заряди до системи "Град"
  Наступний матеріал
  Правоохоронці піймали на хабарах чиновників із Києва, Тернополя та Запоріжжя

  У Львівській області виявлене найбільше за багато років поховання воїнів УПА

  Воїни Радянської армії та УПА: "Буде єдність - буде і перемога"

  91-річна зв’язкова Шухевича розповіла учням зі Сходу України про УПА

  Симчич: УПА так довго протрималася завдяки жінкам