images.unian.net

На Полтавщині в рамках декомунізації знесли 215 пам'ятників

  В області також перейменували 86,5% топонімів, які підпали під декомунізацію

  У Полтавській області демонтували 215 із 309 пам'ятників, пам'ятних знаків, барельєфів, меморіальних дошок, які підлягали декомунізації. Про це повідомляється на сайті Полтавської обласної державної адміністрації.

  "У Глобинському, Новосанжарському, Зіньківському, Чорнухинському, Миргородському, Диканському, Великобагачанському районах залишилося від 6 до 12 таких об'єктів, проте у більшості випадків рішення про демонтаж цих об'єктів місцевими радами вже ухвалені", - заявив директор департаменту інформаційної діяльності та зв'язків із громадськістю Вадим Штефан.

  Стосовно Полтави чільник ОДА Валерій Головко доручив "процес декомунізації в місті зрушити з мертвої точки". "Декомунізація у Полтаві відбудеться так, щоб це не було просто рішення голови адміністрації, який подивився історичну довідку і перейменував вулицю чи площу. Це буде узгоджене рішення і обласної, і міської влади, але з урахуванням думки полтавців", - сказав Головко.

  Також повідомляється, що в області перейменували 3123 із 3610 топонімів (вулиць, площ, провулків, скверів). "Не перейменованими залишаються 487 вулиць, площ, провулків та інших об'єктів топоніміки. Завершили перейменування Гребінківський, Карлівський, Кобеляцький, Лохвицький, Семенівський, Хорольський райони,  міста Комсомольськ, Кременчук та Миргород. Найбільше неперейменованих об'єктів топоніміки залишилося у Полтавському (76), Кременчуцькому (62), Зіньківському (51), Глобинському (41), Миргородському (40) районах та у Полтаві (понад 100). Полтава взагалі потрапила у всеукраїнський резонанс з цього питання", - прокоментував Штефан.

  Водночас влада області передасть лист до парламенту про виправлення назв деяких населених пунктів, які Верховна Рада вже встигла перейменувати. Зокрема, мешканці села Жовтневе Решетилівського району просять, аби їхньому селу дали назву Покровське, яку громада обрала на загальних зборах.

  Нагадаємо, 19 лютого Запорізька міська рада проголосувала за демонтаж пам'ятника Леніну й Дзержинському. Вона також підтримала перейменування головної вулиці міста – проспекту Леніна – на проспект Соборний. 

  Попередній матеріал
  Гройсман вважає, що реформи в Україні не просуваються через інституційну слабкість
  Наступний матеріал
  Гройсман: Якщо санкції проти РФ скасують, це сприйматиметься "як винагорода за агресію і нехтування міжнародним правом"

  Московський проспект у Києві перейменують на честь Степана Бандери

  У Дніпропетровську перейменували проспект Карла Маркса

  Комітет Ради підтримав перейменування Дніпропетровська

  У Харкові перейменували ще 48 вулиць і п'ять адміністративних районів міста