dumskaya.net

На Одещині два суди впровадять систему "електронний суд"

  Два суди в Одеській області, Київський районний суд Одеси та Овідіопольський районний суд, на початку вересня почнуть впроваджувати систему електронного обміну процесуальними документами в судове провадження.

  Про це розповів на брифінгу начальник судової адміністрації в Одеській області Володимир Куценко, передає "Інтерфакс-Україна". Він зазначив, якщо пілотний проект пройде успішно, він буде масштабований на інші регіони України і дозволить максимально знизити корупцію в судовій системі.

  "Комп'ютер хабарів не бере. Вся взаємодія документів з судом буде в електронному вигляді", - повідомив Куценко.

  Зазначається, що на першому етапі працювати з системою будуть 10 професійних адвокатів, які були спеціально відібрані для цього проекту. При цьому документообіг в електронному вигляді буде здійснюватися тільки по окремих справах: головний критерій - кількість документів у матеріалах справи. Як пояснив Куценко, на даний час необхідне обладнання, яке для проекту надало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), ще не досить потужне, щоб опрацьовувати велику кількість документів.

  Крім того, за його словами, використовуване програмне забезпечення також потребує доопрацювання, а сам процес впровадження напевно призведе до великої кількості проблем. Перший етап тестування системи триватиме до 2016 року. На другому етапі планується підключити до системи всі юридичні особи.

  "На третьому етапі електронний суд буде доступний для всіх громадян по всіх категоріях справ", - сказав Куценко, не назвавши при цьому дати початку і завершення етапів і пояснивши, що повноцінне впровадження системи потребує значних коштів на обладнання.

  Нагадаємо, Сполучені Штати Америки допоможуть Одещині у реформуванні митниці.

  Попередній матеріал
  Порошенко вибачився перед Луганщиною за Москаля
  Наступний матеріал
  В Україні створюються потужні підрозділи спецпризначення - Турчинов