СБУ 5.ua

На Луганщині СБУ ліквідувала конвертцентр, через який фінансувалися терористи

  У Луганській області співробітники СБУ ліквідували конвертаційний центр, через який щомісяця "відмивалося" понад 10 млн грн.

  Про це повідомляє прес-центр СБУ.

  Організатором конверту був мешканець Сєверодонецька, який "обслуговував" низку підприємств, у тому числі з тимчасово окупованих терористами територій. Крім переведення грошей у готівку через фіктивні безтоварні операції, конверцентр штучно формував податкові кредити для ухилення від сплати податків.

  Співробітники спецслужби встановили, що кошти "відмиті" для підприємств із так званих "ДНР/ЛНР", йшли на фінансування незаконних збройних формувань терористів та утримання "урядів" псевдореспублік.

  Під час обшуків правоохоронці вилучили значну суму готівки, печатки підприємств із різних регіонів України, бухгалтерські документи, оргтехніку та велику кількість пластикових банківських карток для отримання готівки.

  Організатора конвертаційного центру затримано. За ухвалами суду накладено арешти на рахунки фіктивних підприємств, сума коштів на них перевіряється.

  Відкрито кримінальне провадження, тривають оперативно-слідчі дії.

  Нагадаємо, 20 жовтня 2015 року на Київщині силовики припинили діяльність конвертцентру, який щомісяця виводив у тінь 35 млн грн. 

  Попередній матеріал
  У Києві чоловік намагався пронести на борт літака гранату - поліція
  Наступний матеріал
  Франція посилить бомбардування терористичного угрупування ІД - Олланд