sbu.gov.ua

На Київщині силовики припинили діяльність конвертцентру, який щомісяця виводив у тінь 35 млн грн

  Співробітники СБУ спільно з Державною фіскальною службою та прокуратурою припинили на Київщині діяльність конвертаційного центру, який щомісяця виводив у "тінь" 35 млн грн.

  Про це повідомляє прес-служба СБУ.

  Організатори конверта відмивали кошти та ухилялися від сплати податків за схемою так званого "зустрічного потоку". Клієнтами були понад 100 комерційних структур реального сектора економіки, зокрема і держпідприємства.

  У відомстві розповіли, що з одного боку клієнтами конвертцентру виступали виконавці та замовники підрядних робіт, які хотіли "зекономлені" при реалізації контрактів кошти протиправно перевести у готівку та привласнити. Вони фіктивно купували за безготівковим розрахунком у створених організаторами конверта "транзитних підприємств" начебто необхідні товари, роботи та послуги.

  З іншого боку в конверті обслуговувалися представники оптового бізнесу. Частину продукції, всупереч нормам законодавства, вони реалізовували за готівку. Через безтоварні операції "фірми-транзитери" забезпечували їх документами та безготівковими коштами за товар, який раніше був фактично проданий третім особам. Як наслідок - відбувалась легалізація коштів отриманих незаконним шляхом.

  Потім всі клієнти конверта отримували документи, які свідчили про нібито законність операцій. Оптові фірми ще й заробляли на цих оборудках, адже за надання великих сум готівки отримували певний дисконт від організаторів схеми. Потім готівкові кошти оптовиків надходили до конвертцентру та, за вирахуванням відсотків за "послуги", передавалися первинним замовникам.

  У СБУ повідомили: "Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили майже мільйон гривень, 55 тис. доларів США та понад 5 тис. євро. У приміщеннях також було виявлено 23 печатки та сім штампів підприємств-транзитерів, два сервери, понад 35 комп’ютерів з встановленими програмами "клієнт-банк", фінансово-господарську документацію суб’єктів господарювання тощо". 

  Відповідно до ухвали суду накладено арешт на більше ніж 130 рахунків підприємств, задіяних у діяльності конверті. Загальна сума коштів, які знаходяться на рахунках, встановлюється правоохоронцями. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та роботи конвертаційного центру.

  Нагадаємо, 25 серпня 2015 року СБУ ліквідувала великий конвертцентр на Харківщині. 

  Попередній матеріал
  На Артемівському напрямку сили АТО завершили відведення близько 60 танків - штаб
  Наступний матеріал
  В Одесі затримали двох підозрюваних в організації вибуху біля будівлі СБУ
  Теги:
  Loading...