Facebook / ДСНС

На Харківщині призупиняють виплати майже 90 тисячам переселенців

  Соціальні виплати не скасовані, але припинені на час перевірки статусу переселенців

  Більш як 88 тис. переселенців із Донецької і Луганської областей, які отримали притулок на Харківщині, підпали під призупинення соціальних виплат, включаючи пенсії і допомоги, в рамках внесення змін до профільного законодавства. Про це заявив у середу, 24 лютого 2016 року, на прес-конференції у Харківській облдержадміністрації директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага, повідомляє "Укрінформ".

  "Соціальні виплати не скасовані, але припинені на час перевірки статусу переселенців і їх місця проживання за конкретною адресою. Річ у тому, що перевірка по лінії СБУ виявила по всій країні численні факти порушень у цьому плані. Є приклади, коли кошти, які надходять на банківські картки, були зняті особами, які не мали статусу переселенця або не проживали, зокрема, в Харківській області чи в цілому на території, підконтрольній Україні. Мінсоцполітики підтримало проведення такої перевірки, адже соцвиплати нараховуються адресно, це головний принцип. На Харківщині до списку з призупинення виплат потрапили 88800 переселенців, а загалом їх зареєстровано 211700", - заявив Шпарага.

  Він також наголосив, що створені і почали працювати комісії з перевірки даних за участі представників соціальної, міграційної служб і управлінь з праці. "У них є дані по кожному переселенцю в електронному вигляді. Якщо людини немає за місцем проживання, складається протокол, на підставі якого довідка про соцвиплати анулюється. На сьогодні отримані негативні результати щодо зареєстрованих на Харківщині 15 тис. переселенців. З березня вони не отримуватимуть соцвиплати. Найближчим часом призупинення буде здійснено стосовно 88 тис. громадян. Компенсація не передбачена", - підкреслив Шпарага.

  Він також нагадав, що переселенці, які планують змінити місце проживання, мають за 10 днів поінформувати про це міграційну службу, аби їм нарахували соцвиплати за новою адресою: "За неправдиві дані передбачена відповідальність і повернення коштів".

  Як повідомляв 5.ua, 21 лютого Яценюк розповів про "схему", яку організували псевдопереселенці. Нагадаємо,11 січня 2016 року у ДСНС заявили, що в Україні зареєстровано понад мільйон переселенців.

  Попередній матеріал
  Facebook пропонує не стримувати емоцій: у соцмережі з'явилися 5 альтернатив лайку
  Наступний матеріал
  Дещиця: TVN24 заявив, що трансляцією фільму "Україна: маски революції" дав можливість показати "іншу точку зору"
  Теги:
  Loading...

  Митці-переселенці показали свої роботи на виставці в Києві

  Рада посилила соціальний захист дітей-переселенців

  Марина Порошенко та дружина президента Німеччини обговорили умови проживання дітей-переселенців і сиріт зі Сходу України

  Павло Петренко: Вимушені переселенці з Донбасу і Криму подали більше 700 індивідуальних позовів проти Росії

  Порошенко посилив гарантії прав і свобод переселенців

  Вимушені переселенці зустрічатимуть Новий рік у модульному містечку