rbc.ua

На харчування українських військовослужбовців потрібно виділяти більше грошей - Бірюков

Кабінет міністрів змінив норми харчування військовослужбовців. Зокрема, на 50 грамів - до 350 знизили норму пшеничного хліба, натомість норму м’яса збільшили на 50 грамів, тепер це 250.

Також в раціон вояків включили сало, мед або джем. Однак захисники ласощів можуть і не отримати. Про таке у ефірі "5 каналу" заявив радник Президента України, волонтер Юрій Бірюков.

"Тепер боєць може розраховувати на те, що йому дадуть мед. Але чи отримає він його? Ну, швидше за все, поки що ні. Тому що Кабінет міністрів забуває, що вони ж дозволили підміняти продукти одні іншими. Є норми підміни. Що замість гречки можна дати пшонку. Замість м'яса можна дати тушонку. За рахунок цього фірми, які годують армію, вони в принципі якось укладаються в ось в ці 17 гривень 52 копійки. Інакше ніяк не вкластися. Тому на папері десь мед прописаний. Але я так думаю, що його замінять цукром", – заявив Бірюков.

За його словами, через зростання цін, потрібно переглянути фінансування харчування військовослужбовців.

"Нам як мінімум потрібно більше грошей, навіть якщо не переглядати норми забезпечення, не вводити туди мед, то на закупівлю того регламенту продуктів, який прописаний зараз за нормами забезпечення, потрібно банально більше грошей. Цього поки ще не сталося. Можливо в найближчі дні щось змінитися, тому що нам обіцяють підняти це до 30 гривень 70 копійок на добу, що вже не відповідає вартості продуктів, ціни встигли вирости, але ми будемо боротися", - каже Бірюков.

Попередній матеріал
Ізраїль не хоче допомагати Україні через страх ескалації стосунків з РФ – Арахамія
Наступний матеріал
Український військовий підірвався на розтяжці в Луганській області

Порошенко підписав закон, спрямований на підвищення якості харчування військових

Міноборони проведе службову перевірку щодо харчування військовослужбовців

На харчування бійців ЗСУ не вистачає майже 700 млн грн - Міноборони

Для Савченко доставили спеціальне харчування – адвокат