оркестр 5.ua

На даху недобудованого корпусу "Охматдиту" виступив симфонічний оркестр

Симфонічний оркестр виступив на даху недобудованого нового корпусу дитячої лікарні "Охматдит". Цей виступ музиканти запланували на відкриття, але, не дочекавшись зведення корпусу, виступ присвятили Дню захисту дітей.

Нова кампанія з добудови лікарні називається "300 життів щороку". Саме триста маленьких українців щороку потребують трансплантації кісткового мозку. Третина - від нерідного донора. Першими в Україні такі операції планують робити у новітньому корпусі. Щороку тут зможуть лікувати сім тисяч пацієнтів. Але поки що грошей бракує навіть на добудову корпусу. Тож небайдужі в різні способи збирають копійку до копійки.

"Мені казали, що він буде в 12-му році. Потім казали, що він буде в 13-14-му році", - нарікає Юрій Гладуш - головний лікар НДСЛ "Охматдит". Тепер двері новітнього корпусу відчиняться за рік, запевняють у держпідприємстві "Укрмедпроектбуд". Ця компанія є замовником будівництва і нещодавно стала підпорядковуватися Мінохорони здоров’я. Доти нею керувало Міністерство інфраструктури. Із новим власником, зацікавленим у здачі об’єкта, справи підуть швидше, прогнозує директор "Укрмедпроектбуду".

"Повністю для завершення взагалі всіх робіт потрібен рік. Перший буде готовий блок "Д", на покрівлі якого ми знаходимося, він найвищої готовності. Тут буде комп'ютерний томограф і лінійний прискорювач, який вже знаходиться в бункері", - розказала Ірина Коваль, директор ДП "Укрмедпроектбуд".

В Україні тут вперше робитимуть трансплантацію кістковОго мозку від нерідного донора. Щороку такої операції потребують близько сотні українських дітей. В Європі вона коштує щонайменше 200 тисяч євро.

"Дуже важливо, щоб в Україні був такий центр, щоб наші діти не їхали за кордон, не лікувалися там. Закінчити цю будову - це честь для нашого уряду і символ тих змін, які починаються в країні по системі охорони здоров'я", - заявив Олександр Квіташвілі, міністр охорони здоров’я України.

На будівництво цьогО корпусу цьогоріч із держбюджету виділено 500 мільйонів гривень. Цієї суми вистачить на завершення будівництва. Утім гроші на рахунки забудовника надІйдуть лише у грудні.

"Ці 500 мільйонів ми могли би почати освоювати вже буквально з наступного тижня. Для цього ми готові як депутати іти в Уряд і говорити з міністром фінансів Наталією Яресько для того, щоб не на грудень, як заплановано, отримувати фінансування, що є абсолютним абсурдом, а щоб перенести виділення фінансування на червень", - планує Ганна Гопко, народний депутат, член Опікунської ради НДСЛ "Охматдит".

На роботи всередині і оснащення корпусу обладнанням додатково знадобиться ще мільярд триста мільйонів гривень. Батьки маленьких пацієнтів сподіваються, держава їх таки виділить. "Ми вже лежимо чотири роки. І кожен рік приїжджаємо, і думаємо, що вже побудували. Але так все відтягнулося", - нарікає Оксана Лозинська. "Кращого би хотілося, щоби діткам було більше ігрових кімнат, щоб може менше чоловік було в кімнаті. А то нас п’ятеро нас великих і п’ятеро діток маленьких - десять чоловік", - жаліється і Ольга Ярославська.

Ця будівля має 67 тисяч квадратних метрів. Тут розмІстять 23 відділення дитячої лікарні. Лікарі запевняють: новітній корпус буде найбільшим медичним об'єктом, який збудують за часи незалежності України.

Людмила Голоднік та Олексій Тищенко, "5 канал".

Попередній матеріал
Порошенко зустрівся з Саакашвілі
Наступний матеріал
"Дніпро" покарали через поведінку вболівальників
Теги:
Loading...
Університет ім. Богомольця зібрав кошти на добудову корпусу "Охматдиту"

Університет ім. Богомольця зібрав кошти на добудову корпусу "Охматдиту"

В "Охматдиті" відновили будівельні роботи

В "Охматдиті" відновили будівельні роботи

Кабмін і австрійські компанії працюють над проектом добудови "Охматдиту"

Кабмін і австрійські компанії працюють над проектом добудови "Охматдиту"

Столичні рятувальники здали кров для пацієнтів Охматдиту

Столичні рятувальники здали кров для пацієнтів Охматдиту