мзс україна 5.ua

МЗС викликало російського консула через українців Клиха і Карпюка, яких незаконно судять у Чечні

  Консулу вказали на грубі порушення прав українців та висловили вимоги забезпечити об'єктивний та неупереджений розгляд їхніх справ.

  Міністерство закордонних справ України викликало російського консула та вказало йому на порушення російською стороною прав українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, над якими вчора, 15 вересня, у Чеченській Республіці РФ розпочався суд. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті МЗС сьогодні, 16 вересня.

  "Під час першого попереднього судового засідання з розгляду кримінальної справи по суті, яке проходило в закритому режимі лише за участі сторін, адвокати громадян України подали клопотання про розгляд справи судом присяжних. Крім того, Микола Карпюк заявив про те, що не мав можливості ознайомитися з усіма матеріалами справи, і  звернуся з проханням надати додатковий час для такого ознайомлення. Ближчим часом суд має ухвалити рішення щодо поданих клопотань", - сказано в тексті.

  У МЗС наголошують, що неодноразово звертали увагу на грубі порушення прав Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, яких тримають під вартою в Росії з березня та серпня 2014 року відповідно. Станіслав Клих, зокрема, у липні 2015 року письмово заявив про застосування до нього тортур з боку російських правоохоронців з метою отримання свідчень та про відмову від свої попередніх свідчень, даних під тортурами. Є підстави вважати, що такі ж протизаконні дії застосовувалися щодо Миколи Карпюка.

  Зазначається, що за весь час ув'язнення до арештованих українців не було допущено консульських посадових осіб України.

  "Українська сторона розцінює такі дії як свідоме нехтування взятими на себе Російською Федерацією міжнародними зобов'язаннями, зокрема положеннями Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією, а також як спроби приховати порушення положень Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню", - йдеться в заяві.

  У цьому зв'язку 15 вересня 2015 року до МЗС України викликано консула Посольства РФ в Україні, якому наголошено на наявних порушеннях російською стороною прав громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, висловлено вимоги щодо забезпечення об'єктивного та неупередженого розгляду їхніх справ, неухильного виконання Росією своїх міжнародно-правових зобов'язань, притягнення до відповідальності осіб, винних у їх порушенні, а також вручено ноту МЗС України.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 15 вересня, у Верховному суді Чечні почалися попередні слухання у кримінальній справі стосовно українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, обвинувачених у тому, що вони в 1994-1995 роках воювали проти російських військовослужбовців. 

  Попередній матеріал
  Американці купили за $150 млн створений в Одесі мобільний додаток
  Наступний матеріал
  Експерт: Отримання безвізового режиму з ЄС – це питання іміджу України
  Теги:
  Loading...