під посольством РФ у Києві 5 канал

МВС закликало українців не атакувати посольства РФ у відповідь на свавілля Кремля

  Правоохоронці поділяють обурення діями РФ, але застерігають: напади на посольства негативно позначаються на безпеці вітчизняних дипломатів, які захищають інтереси українців на території Росії

  МВС України оприлюднило заяву у зв'язку з нападами на дипломатичні та консульські установи РФ. Міністерство категорично засуджує вандалізм стосовно майна дипломатичної та окремих консульських установ Російської Федерації в Україні та наголошує на відповідальності причетних до цього осіб.

  При цьому у відомстві зазначили: "Поділяючи справедливе обурення громадськості, викликане збройною агресією Російської Федерації загалом та її протиправними діями стосовно незаконно утримуваної Надії Савченко та інших громадян України, ми водночас заявляємо про неприпустимість незаконних дій стосовно дипломатичних установ та підкреслюємо, що насильство по відношенню до дипломатів у жодному разі не може бути гідною відповіддю на свавілля Кремля. Нагадуємо, що такі дії також негативно позначаються на безпеці українських дипломатів, які захищають сьогодні інтереси громадян України на території Росії".

  Правоохоронці також нагадали, що охорона іноземних дипломатичних і консульських установ належить до міжнародних зобов'язань України згідно з Віденською конвенцією про дипломатичні зносини від 1961 року та Віденською конвенцією про консульські зносини від 1963 року. "Будь-яке зазіхання на їхню недоторканість є зазіханням на міжнародний авторитет нашої держави та її міжнародно-правові зобов'язання", – зазначили у МВС. Виходячи з цього українців закликали "висловлювати свою громадянську позицію виключно мирним шляхом, у рамках чинного законодавства України".

  Нагадаємо, у зв'язку із завершальною стадією т. зв. "судового процесу" над викраденою путінським режимом льотчицею Надією Савченко під посольством та консульствами РФ відбуваються мітинги протесту, які подекуди набувають досить радикальних форм. Наприклад, 6 березня російське посольство у Києві закидали піротехнікою та яйцями.

  Попередній матеріал
  Віра Савченко: Надія збирається поновити сухе голодування
  Наступний матеріал
  Президент підписав Закон про пенсії учасникам Революції Гідності, які стали неповносправними
  Теги:
  Loading...

  FreeSavchenko в Києві: черговий мітинг під посольством РФ

  Понад 500 активістів вимагають звільнення Савченко під посольством РФ у Києві

  FreeSavchenko: як політики, правозахисники та активісти ходили до посольства РФ

  У Лондоні українці пікетували посольство Росії

  Російське посольство у Києві закидали яйцями

  Вночі невідомі напали на посольство Росії в Україні