фото segodnya.ua

МВС заарештувало 86 об’єктів нерухомості по справі Фірташа – Аваков

  Ще 35 об'єктів та 133 земельних ділянки компаній Фірташа і Льовочкіна "знаходяться в роботі".

  Про таке міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у своєму Facebook. Він зазначив, що в рамках розслідування розкрадання у держави суми 5 мільярдів 742 мільйони гривень МВС заарештувало близько півмільярда кубів газу. На даний момент заарештовано вже 86 об'єктів нерухомості і власності фірташівської компанії, а ще 35 об'єктів 133 земельних ділянки компаній Фірташа і Льовочкіна знаходяться в роботі.

  "Ми повністю забезпечимо інтереси України таким чином - і заберемо і реалізуємо це майно, якщо Фірташ і Ко не заплатить країні забрані незаконно гроші і не понесе відповідне покарання", – запевнив міністр.

  Крім цього, посадовець проінформував, що на початку місяця МВС порушило ще одне провадження, пов'язане з Фірташем. Йдеться про 11 мільярдів кубів газу, які Фірташ за допомогою "Януковича і Ко" "відсудив" в України в Стокгольмському арбітражі. У цій справі під підозру потрапили посадові особи з-посеред минулого керівництва НАК "Нафтогаз України". Їх підозрюють у змові з управлінцями та власниками РосУкрЕнерго і Group DF, Centragas Holding AG, що володіють 50% акцій "РосУкрЕнерго", співвласником якої є також російський "Газпром". Це спричинило програш НАК "Нафтогаз України" компанії "РосУкрЕнерго" у Стокгольмському арбітражі в кінці 2010 року. Тоді "Нафтогаз" був зобов'язаний повернути РУЕ 12,1 млрд куб. м газу в підземних газових сховищах України.

  "Це антиукраїнське рішення Стокгольмського суду стало можливим тільки тоді, коли керівництво НАК "Нафтогаз", імовірно за вказівкою вищого керівництва країни, ймовірно увійшло в змову з Фірташем і Ко. Тоді посадовці НАКу різко і несподівано змінили позицію в суді – і програли. Ціна питання? Десятки мільярдів", – пише Арсен Аваков.

  На поточний момент Генеральна прокуратура перевіривши обставини і факти, що призвели до порушення справи, підтвердила законність дій МВС і визначила підслідність розслідування за МВС. Також досягнуто домовленості про співпрацю в рамках цієї справи з ФБР США.

  Міністр підсумував: "За нашою оцінкою, це коштувало країні як мінімум 70 (!!) млрд. гривень. Наступного тижня МВС дасть детальний брифінг про позиції з цього розслідування, включаючи наші дії, щодо забезпечення інтересів України за межами країни".

  Попередній матеріал
  Міноборони повністю перейшло на електронні закупівлі (документ)
  Наступний матеріал
  Ми чекаємо звільнення українських полонених найближчими днями – Тандіт
  Теги:
  Loading...