anons.uz.ua

МВС: За 8 місяців викрили викрадення близько 500 млн грн з банківських карток

  Понад 20 тис незаконних операцій з платіжними картками на суму близько 500 млн грн викрили правоохоронці за останні 8 місяців.

  Як передає УНІАН, начальник Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Сергій Демедюк розповів журналістам, що це лише ті факти, які міліції вдалося зафіксувати і встановити. Бо в окремих випадках заяви від банків до МВС не надходять.

  Він пояснив, що банківські працівники намагаються своїми силами встановити зловмисників. Для отримання інформації про банківські рахунки злочинці йдуть на дуже дорогі і витратні заходи. Вони наймають фахівців, розробляють спеціальні програми для викрадення баз даних з комерційних структур, які накопичують таку інформацію.

  "Наприклад, якщо в кожному супермаркеті вам пропонують отримати бонусну картку, ви повинні там вказати свої дані. У деяких випадках просять вказати і номери банківських карт, надалі ця база даних накопичується. При використанні цієї картки при розрахунку, не готівкою, а банківською карткою, вони заносяться в базу даних. У підприємства повністю накопичуються дані тієї чи іншої людини, яка добровільно надала інформацію про себе. Це найбільш вразливі місця, звідки береться інформація, якою потім користуються шахраї", - зауважив Демедюк.

  За його словами, щоб уберегти себе та своїх родичів від різноманітних Інтернет-шахрайств працівники Управління боротьби з кіберзлочинністю розробили низку підказок, які допоможуть не стати жертвою кіберзлочинців та уберегти свої заощадження.

  Як повідомлялося раніше, на сайті МВС протягом двох місяців з'явиться база даних банківських карток і мобільних номерів шахраїв. Зараз анонсована база даних знаходиться на стадії тестування. Демедюк повідомив, що до неї будуть вносити інформацію як правоохоронці, так і банки.

  Попередній матеріал
  Зниклими безвісти у зоні АТО залишаються понад 800 осіб - Геращенко
  Наступний матеріал
  СБУ перекрила ще один канал зв'язку терористів "ДНР/ЛНР" з російськими "кураторами"