мвс
5.ua

МВС досі не розсекретило всі матеріали щодо справи Гонгадзе

  Міністерство внутрішніх справ досі не зняло гриф секретності з матеріалів справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

  Про це стало відомо під час сьогоднішнього засідання Апеляційного суду Києва.

  У ході засідання розглядалася апеляція на вирок колишньому начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексію Пукачу. Його було визнано винним у вбивстві журналіста. Під час засідання головуючий суддя зачитав листи від правоохоронних структур.

  Так, СБУ зняла гриф секретності зі 113 носіїв інформації. Своєю чергою міністр внутрішніх справ у своєму листі зазначив, що більшість секретних матеріалів переведені у режим "для службового використання", а деякі носії - не розсекреченні.

  Генеральна прокуратура лише два тижні тому створила експертну комісію, яка має переглянути гриф секретності на документах справи. Про результати роботи цієї комісії у відомстві пообіцяли повідомити до 6 квітня. Через це суд оголосив перерву у засіданні на місяць.

  "Колегія суддів констатує той факт, що у зв’язку з відсутністю прийнятого рішення Генеральним прокурором України щодо перегляду грифів секретності носіїв , які знаходяться в матеріалах кримінальної справи, колегією суддів неможливо поставити питання щодо зняття грифу секретності на сьогоднішній день з протоколу судового засідання", - зазначив суддя Апеляційного суду Києва Степан Гладій.

  "Розсекречення важливо насамперед для того, щоб зменшити кількість спекуляцій. МВС залишило кілька носіїв, тобто кілька томів чи кілька документів із грифом таємності. Що в принципі означає, що ситуація змінилася не докорінно", - зазначила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

  Попередній матеріал
  "Укроборонпром" за допомогою електронних закупівель заощадив 53 мільйони гривень
  Наступний матеріал
  У Житомирі в останню путь провели загиблого під Іловайськом бійця "Донбасу"

  Шокін обіцяє довести розслідування справи Гонгадзе до кінця

  Апеляційний суд просить МВС, СБУ та ГПУ розсекретити матеріали по справі Гонгадзе

  Адвокат Мирослави Гонгадзе відкликає скаргу у справі Пукача

  Невідомі намагалися зірвати вечір пам'яті Гонгадзе. Донецьк