МОЗ вже цього року розпочне держзакупівлі ліків і препаратів через міжнародні організації – Квіташвілі

  Україна вже цього року розпочне закупівлю медикаментів препаратів із залученням міжнародних організацій, але їм потрібен щонайменше рік, щоб підготуватись.

  Закупівлю ліків від рідкісних хвороб проводитимуть напряму - у виробників, заявив в інтерв’ю "5 каналу" міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі

  "Закон (про держзакупівлі ліків із залученням міжнародних організацій – ред.), котрий був проголосований у Верховній Раді (я дуже вдячний депутатам за підтримку). Він буде підписаний Президентом скоро, наскільки я знаю. Це великий крок вперед. Це дає нам можливість вже у цьому році розпочати закупки через організацію ООН. Це ЮНІФЕФ, це ВООЗ, це інші організації, UNAIDS, які можуть нам надати найбільш хорошу гарантію ціна-якість медикаментів і препаратів, і найголовніше – гарантувати доставку по графіку, вчасно. Тобто цей графік буде працювати набагато краще наступного року, тому що вони (міжнародні організації – ред.) будуть готові також. Бо потрібен рік, щоб вони підготувалися до тої кількості, яка потрібна країні і зарезервували ту кількість. Але це не є рішенням всіх проблем, бо є державні програми, за якими ми закуповуємо ліки по дуже рідкісним захворюванням, і які не є комерційними препаратами і їх дуже важко купувати так на ринку. Там потрібно виходити прямо на виробників і укладати з ними багаторічні угоди (…) Ми готуємо такий законопроект", - сказав Квіташвілі.

  Попередній матеріал
  Єдиною гарячою точкою на Луганщині залишається Кримське - Москаль
  Наступний матеріал
  До Криму не пустили 20 тонн донецького сала

  Українська санепідемстанція працюватиме за європейським стандартами - Квіташвілі

  Квіташвілі: інформація про ціни, джерела і походження нових ліків стане відкритою

  Квіташвілі: держзакупівля ліків – це державне зобов'язання

  Квіташвілі: в Україні немає повноцінної медичної статистики