квіташвілі 5.ua

МОЗ обіцяє розпочати онлайн тендери на закупівлю ліків

  Міністерство охорони здоров'я України незабаром оголосить про початок проведення тендерів закупівель ліків для пацієнтів з рідкісними хворобами.

  Про це повідомив Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі журналістам під час презентації старту кампанії "300 життів щороку" з добудови нового корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", повідомляє "Укрінформ".

  "Ми хочемо вийти на виробників, ми хочемо цей процес зробити абсолютно відкритим. Вже працює клінічна група, яка робить номенклатуру. Скоро запустимо вже процес оголошення торгових тендерів, і все це ви зможете побачити і в онлайн-режимі, і відвідавши цей процес", - зазначив глава відомства.

  За словами Квіташвілі, проведення тендерів буде абсолютно прозорим. Воно суттєво відрізнятиметься від тих закупівель, які були здійснені у 2014 році. Як зазначає видання, відповідаючи на запитання журналістів щодо того, яким чином влада може регулювати ціни на медикаменти, які постійно зростають, глава МОЗ зазначив, що держава не мусить регулювати ціни ні на ліки, ні на інші товари. Втім вона має можливості впливати на вартість тих чи інших продуктів, в тому числі й на лікарські препарати.

  "Наприклад, може прибрати імпортний збір, який нікому не потрібний. Я не знаю фіскального ефекту від цього збору, який би отримала держава. Прибрати різні податки, які існують, розвантажити систему дерегуляції, яка завжди у кінцевому результаті впливає на ціну продукту, за який вже сплачує споживач. І ще - відкрити ринок для більшого асортименту продукції, щоб у людей був вибір. Ось ці кроки будуть правильними", - сказав Квіташвілі.

  Квіташвілі також додав, що регулюючи ціни штучно, держава наражається на ризики зіштовхнутися із неконтрольованим "чорним" ринком, на якому стежити за якістю товарів і ліків буде практично неможливо. За словами міністра, "тому це повинна бути дуже виважена політика".

  Попередній матеріал
  Керівництво ЄС не вважає доцільним бойкотувати ЧС-2018 в Росії
  Наступний матеріал
  Білорусь втратила $3 млрд через антиросійські санкції – Лукашенко

  Квіташвілі: У МОЗ готовий пакет змін до законодавства в рамках медичної реформи

  В найближчий час Квіташвілі підпише наказ про створення технічної групи по закупівлях

  МОЗ вже цього року розпочне держзакупівлі ліків і препаратів через міжнародні організації – Квіташвілі

  Квіташвілі: інформація про ціни, джерела і походження нових ліків стане відкритою