дитсадік 5.ua

МОЗ: чинний санітарний регламент для дитсадків потребує перегляду

  Чинні санітарні вимоги до дитячих садочків потребують перегляду з огляду на їхню неактуальність та зарегульованість.

  Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець під час публічного обговорення проекту наказу МОЗ України "Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів", у середу, 20 січня.

  Метою цього документу є створення сучасних вимог до безпечного функціонування дитячих садків.

  Перегінець зазначив, що "зберігаючи пріоритетом здоров'я та безпеку дітей, необхідно створити сприятливі умови для розвитку існуючих та створення нових дошкільних навчальних закладів, які б відповідали сучасним світовим тенденціям".

  Як повідомляють у прес-службі МОЗ, учасники обговорення, серед яких представники дошкільних навчальних закладів, медичної наукової спільноти, Державної санітарно-епідеміологічної служби, Міністерства освіти та науки, розглянули проект регламенту з точки зору його застосування в сучасних умовах, реалістичності виконання вимог.

  Крім цього, фахівці надали конкретні рекомендації МОЗ щодо доопрацювання цього документу. Так, Олена Заплотинська, проектний менеджер реформи освіти Національної ради реформ, презентувала основні тенденції і вимоги до дитсадків у Європейському Союзі.

  Водночас Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України, розповіла про проблему перевантаженості та недостатньої кількості місць у дитячих садках України.

  Святослав Протас, т.в.о. Голови Держсанепідслужби, наголосив на необхідності збереження лише тих вимог, які безпосередньо впливають на здоров'я дітей, регулювання конкретних параметрів безпеки, при цьому відмовившись від регулювання способів досягнення таких параметрів.

  У МОЗ запевнили, що після доопрацювання проект Санітарного регламенту погодять із заінтересованими органами, а затим затвердять. Ознайомитися з проектом наказу можна за посиланням

  Попередній матеріал
  У суді представили новий доказ невинуватості Савченко
  Наступний матеріал
  На Сході за минулу добу шестеро бійців отримали поранення - Мотузяник

  70% дітей пройшли вакцинацію від поліомієліту - МОЗ

  Бюджет МОЗ планують наступного року скоротити на 5%

  Сьогодні МОЗ підпише договір із ПРООН на суму 620 млн грн

  На Житомирщині у дитсадку отруїлися шестеро дітей