МОЗ
МОЗ 5.ua

МОЗ блокувало поставки в Україну небезпечного для здоров'я дітей дієтичного харчування російського виробництва

  За поданням СБУ Міністерство охорони здоров'я відмовилось від придбання продуктів спеціального дієтичного харчування російського виробництва, які призводили до численних побічних реакцій.

  Про це повідомляє прес-служба СБУ.

  За результатами ініційованої СБУ експертизи, проведеної фаховою установою з контролю якості лікарських засобів, препарати дієтичного (лікувального) харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, "Тетрафен"/"Нутриген" та "Афенілак" російського виробництва не відповідають встановленим критеріям безпеки. У них встановлено перевищення рівню свинцю та кадмію більше ніж у 10 разів від граничного. Це призводило до численних побічних реакцій, а також до погіршення стану здоров'я хворих дітей.

  Також Міністерство економічного розвитку і торгівлі застосувало проти російського постачальника та українського імпортера небезпечних препаратів спеціальні санкції у вигляді тимчасового призупинення зовнішньоекономічної діяльності.

  Нині органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України вирішують питання щодо заборони до обігу в Україні небезпечних для здоров’я дітей, хворих на фенілкетонурію, препаратів дієтичного (лікувального) харчування російського виробництва.

  Як повідомляв 5.ua, 3 жовтня 2015 року заступник голови КМДА Ганна Старостенко повідомила, що контроль за харчуванням у столичних навчальних закладах буде посилено.

  Попередній матеріал
  Апеляційний суд залишив запобіжний захід "свободівцю" Сиротюку у вигляді домашнього арешту
  Наступний матеріал
  Суд відхилив прохання захисту Савченко про відвід усієї суддівської колегії
  Теги:
  Loading...