5 канал

МОН поки не призначало перевірку "скандальних" заяв студентів КНУ ім. Шевченка

Поки рішення про відрахування "скандальних" студентів-активістів Володимира Коваля та Станіслава Тихонька немає, Міністерство освіти і науки України не має підстав для здійснення перевірки.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив заступник директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров. 

"Ми дивимось за цією ситуацією, бачимо її через ЗМІ, через мережу Інтернет, тому ця ситуація нас не обходить. З іншого боку, на сьогоднішній день, виходячи із заяви університету, цих хлопців не відрахували, і поки рішення на відрахування немає, реагувати на щось нам достатньо складно...Поки що університет запевняє що буде все робитися за законом", - сказав він.

Шаров також додав: "Ці факти (факти корупції на виборах ректора КНУ ім. Шевченка) наведені поки що в такій формі, що ми не знаємо що перевіряти...Я думаю вони знають де знаходиться Міністерство, і занють як писати листи, скарги, жодного сумніву в мене немає".

Натомість за словами активіста студентської антикорупційної ініціативи "Шевапил" Володимира Коваля, він разом з іншим активістом студентської антикорупційної ініціативи Станіславом Тихонько, вже подавала лист у Міністерство, аби воно ознайомилося з предметом конфлікту.

"Насправді дуже дивна позиція Міністрества, що вони почули це зі ЗМІ та соцмереж, оскільки ми подавали і листа в Міністерство, і було депутатське звернення до міністра Квіта від депутата Вікторії Пташник", - сказав активіст.

Зазначимо, що студенти київського університету Шевченка, які створили проект "Шевапил", де розслідують факти корупції, звернулися до міністра МОН Сергія Квіта із проханням взяти під контроль вибори ректора університету та створити незалежну наглядову комісію. Заява була підтримана більшістю студентського парламента, але незабаром з'явилася й інформація про те, що 2 із 4 студентів групи можуть бути відрахованими. 

Як прокоментував активіст Володимир Коваль, студентів ще з літа "тримали" комісією, яку постійно переносили. "Це був своєрідний важіль впливу на нас, щоб ми не піднімали цю історію з виборами ", - каже він. 

Наразі керівництво університету пояснює, що на останній сесії студенти отримали низькі бали з предмету Історія зарубіжних політичних вчень, за що можуть будуть відраховані. Ніякого політичного підґрунтя ця ситуація не несе.

Нагадаємо, у липні Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на зайняття посади ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Попередній матеріал
Після викриття "бізнесу" Мосійчука Гройсман наказав оприлюднювати усі депутатські запити
Наступний матеріал
Столтенберг закликав РФ припинити підтримку сепаратистів на Сході України
Теги:
Loading...