фестиваль_Ужгород 5.ua

Міжнародний фестиваль середньовічної культури "Срібний Татош" триває на Закарпатті

Міжнародний фестиваль середньовічної культури "Срібний Татош" у ці дні триває на Закарпатті.

Традиційно його організували у чинадійовському замку поблизу Мукачева - з'їхалися учасники реконструкторських клубів з України, Словаччини та Угорщини. Майже два десятки чоловіків у середньовічних обладунках зі зброєю завзято гамселлили один одного. Це так званий бугурт - масовий показовий бій реконструкторів.

На фестивалі "Срібний Татош", який уже четвертий рік поспіль відбувається у Чинадійовому, це - звична картина. Свою майстерність та обладунки сюди з'їжджаються показати реконструктори з усієї України. Глядачі від боїв у захваті, а учасники із гумором розповідають про своє захоплення. Спробувати себе в середньовічному герці можуть усі охочі. У кого нема справжніх обладунків, тим організатори підготували м'які мечі для фехтування.

Поруч свою майстерність демонструють лучники. Тут змагаються у влучності на дистанції у 20, 30 та 40 метрів. Реконструктори стріляють самі, і навчають гостей фестивалю. А ще для гостей фестивалю підготували уроки старовинних танців, презентації ковальського ремесла, пропонували страви середньовічної кухні. Організатори кажуть, що за два фестивальні дні в Чинадіївському замку, який прийняв подію, побували кілька тисяч туристів. 

Галина Ярцева, Микола Скунць, Закарпаття, "5 канал".

Попередній матеріал
Українці почали продавати валюти більше, ніж купувати
Наступний матеріал
Терористи кілька годин протягом дня обстрілювали Широкине, працював снайпер – прес-центр АТО

У Вінниці триває міжнародний літературний фестиваль Intermezzo

В Одесі пройшов фестиваль вишиванок

У Києві пройде унікальний кінофестиваль "Воскресіння Розстріляного відродження"

В Івано-Франківську стартував фестиваль сценічних мистецтв "Час театру"