5 канал

Міжнародна дорадча група заявила, що розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі є недостатньо незалежним

  Міжнародна дорадча група заявляє про недостатній рівень незалежності та неупередженості розслідування в Україні подій 2 травня 2014 року в Одесі.

  Про це сказав голова Міжнародної дорадчої групи Ніколас Братц, представляючи на прес-конференції в середу в Києві результати звіту щодо огляду стану розслідування випадків насильницьких дій в Одесі у травні 2014 року. Він вказав на той факт, що не було забезпечено в необхідній мірі незалежного розслідування.

  "Перше розслідування - Генпрокуратура України, ще два здійснює Головне слідче управління МВС. На думку МДГ, ці два розслідування проводилися без необхідного рівня інституційної та практичної незалежності", - зазначив він. Братц додав, що представники ДСНС, які фігурують у справах, є складовою частиною МВС України.

  Крім того, за його словами, так само, як і у звіті щодо подій на Майдані під час масових акцій протесту, Міжнародна дорадча група звертає увагу на "важливість демонстрації неупередженості та незалежності розслідування в контексті саме нинішньої ситуації".

  "Але суспільна довіра до системи кримінальної юстиції під загрозою", - наголосив Братц.

  Нагадаємо, 2 травня 2014 року в місті відбулися сутички між сепаратистами та проукраїнськими активістами, котрі намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. Протистояння почалися у центрі міста. Далі перекинулись на Куликове поле. Там сталася пожежа в штабі сепаратистів у Будинку профспілок, де загинуло 48 людей.  

  Попередній матеріал
  Щоб виїхати із Росії, біженці на останні гроші купують велосипеди
  Наступний матеріал
  У Південному Судані розбився АН-12 з російським екіпажем: є жертви
  Теги:
  Loading...