Мін'юст запускає реєстр корупціонерів та онлайн-сервіси РАЦСів

  З наступного тижня у тестовому режимі почне роботу реєстр корупціонерів.

  Про це повідомляє УНІАН. Демо-версію цього реєстру та онлайн-сервісу послуг РАЦСів міністр юстиції Павло Петренко представив на засіданні комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції.

  Під час виступу на засіданні комітету, міністр наголосив на важливості відкриття та доступності всіх реєстрів, які не містять таємної інформації. Він зазначив, що існує близько 100 реєстрів різних державних органів, і це викликає певні труднощі для українців. Петренко нагадав, що з початку року Мін'юст відкрив реєстр нерухомості, реєстр бізнесу, запустив роботу онлайн-сервісів для отримання довідок, виписок та витягів.

  "На сьогодні було отримано (з 7 квітня, коли почали працювати онлайн-сервіси) близько 40 тис. витягів і довідок, було більше мільйона відвідувань", - сказав очільник відомства.

  Зі слів Петренка, до кінця місяця має повноцінно запрацювати реєстр корупційних правопорушників. Він уточнив: "З понеділка реєстр буде працювати у тестовому режимі, до кінця тижня приймаються зауваження".

  Міністр пояснив, що інформацію з реєстру корупціонерів можна отримати за прізвищем, посадою та видом покарання. При цьому він додав, що інші персональні дані чиновника-корупціонера у реєстрі не відображаються, а історії відвідувань не зберігаються.

  Петренко також повідомив, що поки реєстр наповнюватиметься вручну, на базі реєстру судових рішень, але без чіткої координації з Державною судовою адміністрацією.

  "Ми зверталися до ДСА, щоб вони синхронізували дані, але, на жаль, відповіді не отримали. У мене прохання. Якщо комітет рекомендує ДСА, то це зняло б проблему, щоб не вбивати інформацію вручну",- звернувся міністр до членів комітету.

  Також Петренко додав, що ДСА надає не всю інформацію щодо судових рішень.

  Крім того, міністр проанонсував майбутній запуск нового онлайн-сервісу Мін'юсту: через 10 днів послуги РАЦСів можна буде отримувати в електронному режимі, подібно до вже наявних онлайн-сервісів Мін'юсту. "Через 10 днів почнуть роботу онлайн-сервіси РАЦСів,- сказав міністр. З його слів, це дозволить людям не звертатися безпосередньо до цих установ, вистоюючи черги для отримання документів або оформлення заявки на послугу РАЦСу

  Попередній матеріал
  Держприкордонслужба: До відкриття спеціального пункту близько 700 дітей не потрапили у Крим
  Наступний матеріал
  Російські терористи поповнюють свої банди, звільняючи в'язнів з тюрем - штаб АТО