5 канал

Мін'юст вимагає від Кремля передати чотирьох засуджених українців

Запит про передачу Сенцова, Кольченка, Афанасьєва і Солошенка на територію України вже скерували до російського МЗС

Україна не визнає правосудності рішень судів у Росії щодо чотирьох українців і закликає Мін'юст РФ передати їх на територію України в рамках виконання конвенції про передачу засуджених осіб. Таку заяву зробив міністр юстиції Павло Петренко на засіданні уряду.

Водночас прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк уточнив, що йдеться про Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка.

"Вони перебувають у важкому стані. Дехто з них має реальну загрозу їхньому життю. Зокрема, Геннадій Афанасьєв має серйозне захворювання - зараження крові, і не отримує належного медичного обслуговування. Декого переміщують по колоніям, і родичі й адвокати не знають, де ці люди зараз перебувають. Тому ми вимагаємо в російської сторони виконати вимоги конвенції і передати Україні наших українських громадян. Ми не визнаємо правосудність цих рішень", - зазначив Петренко.

За дорученням глави українського уряду до цього питання має також підключитися і українське зовнішньополітичне відомство, яке займеться залученням міжнародних партнерів.

Нагадаємо, Геннадія Афанасьєва засудили до 7 років позбавлення волі нібито за підготовку терактів. За тією ж справою відбувають покарання режисер Олег Сенцов та активіст Олександр Кольченко.

Попередній матеріал
НБУ купив у банків понад $55 млн
Наступний матеріал
У Києві триває судове засідання у справі пасинка Фірташа
Теги:
Loading...

МЗС вимагає від Росії негайно надати медичну допомогу засудженому Геннадію Афанасьєву

Засуджений в Росії Геннадій Афанасьєв просить Україну сприяти його звільненню

Україна і Швеція домовилися координувати зусилля зі звільнення засуджених Сенцова і Кольченка

Російські правозахисники знайшли Олега Сенцова в челябінському СІЗО

Олега Сенцова етапують до Якутії

5 канал - трансляція наживо