петренко 5.ua

Мін’юст підписав меморандум про співпрацю з Національною поліцією

Таким чином хочуть знизити рівень невинно засуджених людей, які потрапляють за ґрати через некомпетентність або свавілля правоохоронців

Меморандум про співпрацю підписали керівники Міністерства юстиції та Національної поліції України. Відомства обмінюватимуться даними про затриманих осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, а також надавати їм правову допомогу.

Таким чином хочуть знизити рівень невинно засуджених людей, які потрапляють за ґрати через некомпетентність або свавілля правоохоронців. Зокрема, створять єдиний реєстр затриманих осіб. Вони матимуть право на безоплатну допомогу державних адвокатів. До приїзду юриста силовики не матимуть права допитувати підозрюваного. Серед особового складу МВС невдовзі проведуть відповідну роз'яснювальну роботу, а в будівлях поліції буде друкована інформація про права затриманих осіб.

За статистикою, оприлюдненою Міністерством юстиції, через неправомірні дії слідчих в Україні виправдовують менше одного відсотка підозрюваних у злочинах осіб. У той час як в Європі цей показник сягає 30-40 відсотків.

"Ми будемо щоденно обмінюватися інформацією за фактами порушень строків повідомлення, фактами порушень прав затриманих. Друге - це інформаційна робота: розміщення плакатів про права затриманих. Про те, що вони мають право на адвоката і щоб вони не отримували адвоката, який їм нав’язується слідчим. І третє - це обмін інформацією по базах даних, які є у нас", - пояснив міністр юстиції Павло Петренко.

Попередній матеріал
Хоча Мінські домовленості не виконуються іншими сторонами, вони допомогли зупинити широкомасштабні бойові дії - Геращенко
Наступний матеріал
Конференція у Мюнхені: хто вирішує долю Сирії
Теги:
Loading...