Суд
Суд blitz.if.ua

Міністерство юстиції до кінця місяця звернеться до суду Амстердама через експонати з Криму

  Міністерство юстиції України збирається до 1 липня звернутися до Окружного суду Амстердама у справі про експонати виставки "Крим: золото і таємниці Чорного моря".

  Про це повідомила директор департаменту представництва інтересів держави в міжнародних та іноземних судах Мінʼюсту Ольга Костишина, пише "Радіо Свобода".

  За інформацією видання, зараз відомство завершує роботу з підготовки подання по суті. "Ми маємо до першого липня направити подання по суті справи. Воно практично вже підготовлене. Це досить обʼємний документ... Ми його подаємо до першого липня, і потім нідерландські музеї, а також кримські музеї матимуть приблизно шість тижнів для того, щоб відповісти", – зазначила вона.

  Як зазначає видання, експонати для виставки "Крим: золото і таємниці Чорного моря" вивезли у Музей Пірсона у Нідерланди у лютому 2014 року. Після анексії Росією Криму постало протиріччя, куди нідерландський музей має повертати експонати – у Крим чи в Київ. Українська сторона наполягає на тому, що доки півострів де-факто не повернеться під контроль України, його музейні скарби мають перебувати на зберіганні у Києві. У Криму наполягають на поверненні їх на півострів.

  Як повідомляв "5 канал", російська влада намагається привласнити і направити до музеїв Росії цінні експонати, що перебувають у кримських музеях. 

  Попередній матеріал
  У Росії побили соратника Навального: він перебуває в лікарні
  Наступний матеріал
  Співробітників підрозділу "Торнадо" вирішили перемістити
  Теги:
  Loading...