Газ
Газ wprr.ru

Мер Генічеська спростував, що просив у Путіна газу

  Пропагандистська машина Кремля у новому році запрацювала з новою силою.

  Напередодні ввечері російські ЗМІ поширили новину про те, що міський голова Генічеська попросив у РФ про поставки газу через сильні морози, а Володимир Путін вже доручив опрацювати це питання.

  "Від імені жителів Генічеська мер цього міста, на тлі низьких температур, що зберігаються всі останні дні, звернувся до російської сторони з проханням забезпечити постачання газу, щоб не дати жителям міста замерзнути", - заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

  Однак голова Генічеська Олександр Тулупов цю інформацію спростовує. В коментарі місцевому виданню "Новый визит", Тулупов заявив, що ні з якими проханнями до керівництва країни-окупанта не звертався: "Як я взагалі міг звернутися до президента Росії?" За його словами, з приводу проблеми газозабезпечення Генічеська він спілкувався тільки з українською стороною.

  На кремлівський фейк уже відреагували в "Нафтогазі". "Російський газ до Генічеську не постачався і не постачається… Місто Генічеськ з початку окупації АР Крим забезпечується газом виключно з родовища Стрілкове, що розташоване у Херсонській області біля Арабатської стрілки", - повідомила прес-служба компанії.

  У "Нафтогазі" зазначили, що місто фізично не приєднане до інших ділянок газотранспортної мережі материкової України. Постачання газу для потреб населення міста в літній період здійснюється за рахунок поточного видобутку на Стрілковому родовищі. Надлишок видобутого влітку газу, який не можуть спожити мешканці Генічеська, передається для тимчасового зберігання в ПХГ Глібовське, що знаходиться на тимчасово окупованій території. Взимку український газ відбирається з ПХГ і направляється в Генічеськ для покриття пікових рівнів споживання.

  З 1 січня 2016 року окупаційна влада АР Крим протягом чотирьох діб блокувала херсонський газ, що зберігається у підземному сховищі Глібовському на території Криму. Цих обсягів газу більш ніж достатньо для забезпечення потреб міста до кінця опалювального періоду.

  Попередній матеріал
  У Китаї на ходу загорівся автобус, загинули 14 людей
  Наступний матеріал
  У Сирії люди помирають від голоду
  Loading...