Латвія хоче заборонити георгіївську стрічку на публічних заходах

  Група депутатів підготувала і направила на розгляд парламенту поправки до законодавства, які вимагають заборонити використання "георгіївської" стрічки на публічних розважальних і святкових заходах. Сейм розглядатиме їдею у четвер, 14 травня 2015 року.

  Про це повідомляє "DELFI".

  Законопроект був поданий Янісом Домбравой, Гунаром Русиньшем, Ейнаром Цилінскісом, Карлісом Кресліньшем, Гайдисом Берзиньшем і Вейко Сполітісом. Як зазначили автори у анотації документа, "помаранчево-чорна стрічка" з кожним роком все більше є прославленням імперіалізму Російської Федерації  і стала єдиною відзнакою для тих людей, які живуть під впливом російської пропаганди, а також бажають територіального розширення кордонів Росії на рубежах розваленого СРСР".

  За інформацією видання, ініціатори поправок також згадують, що стрічку використовували "і в процесі окупації Кримського півострова", а також вона часто була головним засобом впізнання "своїх" для "терористичних і бандитських угруповань Східної України".

  Як ми раніше повідомляли, у Білорусі георгіївська стрічка негласно оголошена поза законом після того, як вона стала символом російських окупантів і сепаратистів в Україні.

  Попередній матеріал
  10 наймальовничіших аеропортів у світі
  Наступний матеріал
  Бойовика "ДНР" засудили до 9 років ув’язнення

  В Мелітополі агресивний чоловік з "георгіївською" стрічкою побив волонтерку за червоний мак на одязі

  У Білорусі відмовилися від георгіївської стрічки на 9 травня

  Путінські байкери в Грузії напали на жінку, яка намагалась зняти "георгіївську" стрічку з мотоцикла

  Московські чиновники розгорнуть "георгіївську стрічку" символічної для неонацистів довжини 1488 метрів