24daily.net

Київський Патріархат прокоментував декларацію Папи Римського та Кирила

  У декларації війна на Донбасі розглядалася виключно як внутрішній конфлікт, а вторгнення Росії навіть не було згадано. Підпис Папи Римського під цими формулюваннями став для багатьох, в першу чергу в Україні, великим розчаруванням

  Українська православна церква Київського патріархату вважає безпідставними та недоречними твердження щодо України у декларації Папи Римського й російського Патріарха Кирила. Про це йдеться в заяві прес-центру Київської Патріархії УПЦ щодо даної декларації.

  "Наша Церква поділяє висловлене багатьма розчарування окремими пунктами спільної Декларації глав Католицької Церкви і Московського Патріархату, підписаної 12 лютого 2016 р. у Гавані, зокрема пунктами 25, 26 та 27 цього документу. Ми приєднуємося до критичних оцінок, які з цього приводу прозвучали від ієрархів, священиків, мирян, вчених Греко-Католицької і Римсько-Католицької Церков, світських оглядачів, представників громадянського суспільства як в Україні, так і за кордоном", - йдеться в заяві.

  У публікації також наголошується, що для Київського Патріархату є неприйнятною практика дипломатії, коли рішення про Україну і українські церковні та суспільні справи "ухвалюють без представників України, ігноруючи їхню думку і позицію. Мюнхенська змова 1938 р. та її гіркі наслідки свідчать: питання про нас не можна вирішувати без нашої участі".

  У УПЦ КП також зазначили: "На жаль, саме такими є пункти 25-27 Декларації. Питання Української Греко-Католицької Церкви (п. 25) не враховує думку і позицію цієї Церкви. Оцінки "конфлікту в Україні" (п. 26) повністю ігнорують його головну причину - російську збройну, політичну, економічну та інформаційну агресію проти України, порушення Росією міжнародних угод і норм міжнародного права, окупацію Російською Федерацією Криму і частини Донбасу. Оцінка ситуації у Православній Церкві в Україні (п. 27) ігнорує той факт, що причиною її розділення є порушення канонів саме Московським Патріархатом".

  В Київській Патріархії також висловили свою позицію щодо війни, яка триває на Сході України: причиною її є "збройна, політична, економічна та інформаційна агресія Росії проти нашої країни. Мета цієї агресії - перешкодити європейській інтеграції нашої держави, силою змусити її повернутися до підпорядкування Кремлю". "По суті в Україні зараз відбувається те саме, що відбулося з Чехословаччиною у 1938 і 1968 роках, з Угорщиною у 1956 році, з Афганістаном у 1979 році", зазначили у Київській Патріархії.

  В заяві також йдеться про те, що "вжиті у п. 26 формулювання і оцінки щодо подій в Україні є не свідченням правди, а пом'якшеним повторенням формул російської пропаганди, яка нав'язує світові думку про "внутрішню українську кризу", до якої Росія нібито не має стосунку. Від Московського Патріарха, який залежить від Кремля, ми не очікували чогось іншого. Але підпис Папи Римського під цими формулюваннями став для багатьох, в першу чергу в Україні, великим розчаруванням".

  Окрім того, у Київській Патріархії також висловили сподівання, що надалі під час підготовки документів, які стосуються оцінок ситуації в Україні, дипломатія Ватикану як суб'єкт міжнародного права і міждержавних відносин з Україною, братиме за взірець для себе кращі, а не гірші зразки.

  Як повідомляв 5.ua, 13 лютого 2016 року історична зустріч Папи Римського і патріарха Кирила завершилась угодою про мир

  Попередній матеріал
  Рада проголосувала за "безвізовий" закон про електронне декларування
  Наступний матеріал
  США передали українським піротехнікам сучасне обладнання для знешкодження вибухівки
  Теги:
  Loading...

  Папа Римський прибув на Кубу для зустрічі з патріархом Кирилом

  Папа Римський вибачився перед мексиканськими індіанцями за усі страждання, яких ті зазнали

  Папа Римський відслужив месу в найвідомішому християнському храмі Латинської Америки

  Папа Римський закликав владу і духовенство Мексики посилити боротьбу з торгівлею наркотиками