blitz.if.ua

Київрада направить до Мінкультури звернення щодо переведення Києво-Печерської лаври до Київського патріархату

Комісія Київради з питань місцевого самоврядування на засіданні вирішила не розглядати звернення та петиції щодо юрисдикції Києво-Печерської лаври, а направити їх до Міністерства культури.

Про це повідомив депутат Київради з фракції "Солідарність" Олександр Пабат на своїй сторінці у Facebook.

"Петиції про зміну/збереження юрисдикції Києво-Печерської Лаври, а також листування з аргументами і погрозами як на користь, так і проти прецеденту, будуть передані Мінкульту", - написав Пабат на своїй сторінці сторінці у соцмережі.

Разом з тим він не виключив можливості у перспективі повернути комплекс у комунальну власність: "Сьогоднішнє рішення комісії Київради залишити петиції і звернення щодо Києво-Печерської лаври без розгляду, юридично виправдано переклавши відповідальність на Мінкульт, правда, із застереженням, що в перспективі можливе порушення питання про повернення об'єкта місту".

Депутат також нагадав, що з 2010 року Києво-Печерська лавра перебуває у сфері управління Мінкультури.

Зауважимо, що петиція "За проведення збору підписів громадськості Києва про переведення Києво-Печерської лаври з Московського в Київський патріархат" зареєстрована 7 грудня 2015 року і набрала 13539 голосів.

Петиція "За проведення збору підписів громадськості міста Києва про збереження Києво-Печерської лаври у підпорядкуванні канонічної Української православної церкви" розміщена 11 грудня 2015 року і набрала 20496 голосів.

На сайті Київради розміщена і петиція "Про збір підписів киян, щодо недопущення переведення Києво-Печерської Лаври до Київського Патриархату" від 11 грудня 2015 року. яка набрала 11123 голоси.

Як повідомляв 5.ua, 23 грудня 2015 року Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет запевнив, що Києво-Печерська лавра буде українською – але треба потерпіти.

Facebook / Александр Пабат
Facebook / Александр Пабат
Facebook / Александр Пабат
Facebook / Александр Пабат
Попередній матеріал
Обама заявив, що Росія витрачає ресурси на підтримку України
Наступний матеріал
Уряд обіцяє зниження цін на бензин
Теги:
Loading...