5.ua

Квіташвілі: Запланована реформа передбачає більше автономії для медичних установ

  Міністр Олександр Квіташвілі сподівається, що 6 зареєстрованих у парламенті законопроектів із реформування системи охорони здоров'я розглянуть вже цього тижня.

  Ключова теза новацій - фінансувати не ліжкомісця, а послуги, які надаютья паціенту. Зміни передбачають можливість звернення до будь-якої медичної установи у будь-якому регіоні України без прив'язки до місця реєстрації. Мережа медичних установ також отримає більше автономії. Лікарні зможуть легально здавати свої приміщення в оренду чи створювати платні палати. Держава, натомість, закуповуватиме у медичних установ послуги для населення.

  На запровадження системи потрібен принаймні 1 рік, прогнозує міністр. На підтримку реформ Всесвітній банк уже надав Україні $214 млн. Квіташвілі планує роз'яснювати необхідність ухвалення реформ усім депутатським фракціям, які готові його вислухати.

  "Якщо не приймуть - у нас не буде фінансової підтримки від МВФ, не буде фінансової підтримки від Світового банку, не буде ніяких реформ. Не буде медичної реформи", - констатував міністр.

  Нагадаємо, раніше Олександр Квіташвілі подав у відставку. Але Рада її поки що не прийняла.

  Попередній матеріал
  В ПС, як і будь-якому добровольчому підрозділі, є свої патріоти і антигерої - нардеп
  Наступний матеріал
  Порошенко звільнив командувача повітряних сил ЗСУ