ВМС ЗСУ
ВМС ЗСУ Facebook

"Куди ведуть нашу країну?" – офіцери ВМС ЗСУ звернулися до народу та кандидатів

Читайте по-русски
Звернення записали і військові моряки, які не зрадили присязі та вийшли із Криму у 2014 році

Офіцери Військово-морського флоту Збройних сил України звернулися до українського народу та поставили низку запитань одному із кандидатів на посаду Президента України. Відповідні звернення були оприлюднені в мережі в п'ятницю, 19 квітня, на офіційній сторінці ВМС ЗСУ в Facebook.

"Наша держава стоїть перед вирішальним вибором. Ми знаємо, що рух має бути до європейських цінностей, верховенства права. Ми першими відчули на собі всю "прєлєсть русского міра" в Криму, ми не здали зброю. Але ми не впевнені, що такого роду заяви не будуть зроблені в майбутньому", – сказав командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко.

Офіцери запевняють, що виконуватимуть закони України та стоятимуть на охороні рубежів як у морі, так і на суходолі. Натомість просять надати їм відповіді очевидно, від одного із кандидатів на посаду Президента.

"Як будуть відвойовані захоплені території, як змусити РФ виконувати норми міжнародного морського права, як примусити Росію не грабувати наш газ? Ми знаємо, що зроблено протягом п'яти років за час війни. Дуже важко брати кермо країни, яка перебуває у стані війни. Тільки в шоу або фільмах можна зробити "дубль два, три, чотири, п'ять". На війні другого дубля немає", – зазначають офіцери ВМС.

В свою чергу командувач Морської піхоти Юрій Содоль наголосив, що за час війни із РФ армія перетворилася на моноліт.

"Ворог намагається посіяти розбрат усередині країни – аби нас було легше здолати. Але ми не віддамо ані метра рідної землі. Ми вимагаємо, аби всі політичні партії, фінансові групи та український народ об'єдналися довкола єдиної ідеї – незалежної та соборної України", – каже Юрій Іванович.

"Звертаюся до всіх небайдужих та думаючих людей нашої держави, адже події, які відбуваються зараз у нашій країні, викликають у мене глибоке занепокоєння. Девіз морської піхоти – "Вірний завжди". Я хочу наголосити, що вірними морська піхота була, є і буде лише українському народові. Приймаючи будь-яке рішення, пам’ятайте про Україну та про тих, хто ціною власного життя відстоює її незалежність", – говорить морський піхотинець у зверненні.

Звернулися до і військові моряки, які не зрадили присязі та вийшли із Криму у 2014 році.

"Мій корабель "Черкаси" відмовився виконувати наказ зрадника Березовського та здати зброю і майже місяць чинив опір російській агресії в Криму", – каже моряк.

"Зараз ми захищаємо українське Азовське море від переважаючих сил Росії. Нас підтримує український народ і партнери з НАТО. Ми не зрадили у 2014 році – не зрадимо і зараз. Але ми й досі не знаємо, як один з кандидатів планує захищати Україну та повертати військовополонених моряків. Ми не знаємо, куди ведуть нашу країну: в Європу чи до Росії. Дайте нам чесну відповідь", – продовжують військовослужбовці.

Попередній матеріал
Українські дебати дивитимуться навіть у Кремлі та по російських телеканалах – подробиці
Наступний матеріал
Парадокс Кондорсе: у другому турі переможе кандидат, який у першому посів друге місце – науковець

Крилаті ракети "Нептун" розмістять на кораблях ВМС та берегової охорони: що відомо

"Прилуки" з Toronto: в Чорному морі відбуваються масштабні тренування ВМС ЗСУ та НАТО

До Одеси прибули фрегати НАТО Santa Maria і Toronto: яка їхня місія

На кону життя екіпажу: військові водолази латали умовну пробоїну під час тренування в Одесі

Французький тральщик "Капрікорн" і українські "Прилуки": як у Чорному морі тренувалися моряки

Представники 3-х конфесій зібралися на молебень за українських полонених моряків