5 канал

Козаченко: Система державних органів сама блокує очищення влади

Понад рік в Україні не існувало органу, який готує документи на звільнення суддів.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила голова Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко.

"Проблема в тому, що держава побудована таким чином, що система державних органів сама блокує очищення влади. Наприклад, Тимчасова спеціальна комісія - це був дуже демократичний орган, який отримав більше двох тисяч справ щодо майданівських суддів. Відібрав 300 заяв, які підпадають під повноваження Тимчасової спеціальної комісії. Вони повинні були працювати рік. Але їх склад не документувала Верховна Рада і вони були повноважними виключно 4 місяці, тобто вони не змогли відпрацювати всі справи", - зазначила вона.

За її словами, більше року в Україні був відсутній орган, який готує документи на звільнення.

"Чому не люстрований жодний суддя? Тому що Вища рада юстиції - це єдиний орган, який готує документи на звільнення, а він в країні не був створений і не працював більше одного року. Тобто фактично, навіть якщо Міністерство юстиції підготувало документи на люстрацію або Тимчасова спеціальна комісія склала висновки на суддів щодо порушення ними присяги, був відсутній орган, який готував документи на їх звільнення. Отакий орган був сформований влітку цього року, зробив зараз автоматично фактично розподіл справ і тільки зараз починає розглядати справи щодо порушення суддями присяги чи підпадання під критерії, передбачені законом про очищення влади", - додала Козаченко.

Як повідомляв 5.ua, ГПУ хоче продовжити відсторонення суддів, які виносили незаконні рішенння щодо учасників Революції Гідності.

Попередній матеріал
Анкара відмовляється платити Москві компенсацію за збитий Су-24
Наступний матеріал
Генпрокуратура долучить знайдені документи з "архіву Януковича" як докази злочинів екс-президента
Теги:
Loading...