5 канал

Конкурсна комісія з обрання антикорупційного прокурора "протягує" двох сумнівних кандидатів – Каленюк

За даними організації "Центр протидії корупції", конкурсна комісія з обрання антикорупційного прокурора просуває на цю посаду двох сумнівних кандидатів – Романа Говду та Наталю Бабенко.

Про це вчора, 25 листопада, в ефірі "5 каналу" заявила виконавчий директор ГО "Центр протидії корупції" Дар'я Каленюк.

"У нас дуже велике застереження і глибоке відчуття, що протягують двох людей – це Роман Говда і Наталя Бабенко. Це видно по запитаннях членів конкурсної комісії, у першу чергу по прокурорських, яких зараз не четверо, а двоє. На жаль, і одна, і інша кандидатура, як на мене, є досить небезпечними на цих посадах", – заявила Каленюк.

Зокрема, Роман Говда, за її словами, під час співбесіди підтвердив, що він відповідав за нагляд над Управлінням МВС України – над оперативно-розшуковим управлінням: "Це означає, що через Говду та його підрозділи надавались дозволи на прослуховування, на спостереження за активістами".

Наталя Бабенко також чинний працівник прокуратури. "Вона працювала із заступником Пшонки Андрєєвим, який відповідав за весь силовий блок, ця людина "кришувала" схеми, з нею можна було закрити, або відкрити кримінальне провадження", – розповіла Каленюк.

Крім того, вона зауважила: "Цих людей питали 15-20 хвилин, а Віталія Каська питали годину".

Як повідомляв 5.ua, Антикорупційна прокуратура запрацює в Україні від наступного місяця.

Попередній матеріал
Польща хоче ініціювати розміщення ядерної зброї НАТО
Наступний матеріал
Генпрокуратура завершила досудове розслідування щодо екс-ректора Мельника у справі про хабарництво