5.ua

Касько: Бути частиною органу, що замість охорони закону здійснює і толерує тотальне беззаконня, я не можу і не хочу

Заступник генпрокурора Віталій Касько подав у відставку. Таке бажання, за його словами, обґрунтоване тим, що нинішнє керівництво прокуратури остаточно перетворило його на орган, де панує корупція і кругова порука, а будь-яка спроба змінити цей стан речей відразу і показово переслідується.

Про це сьогодні, 15 лютого 2016 року, на брифінгу щодо результатів розслідування справи "діамантових прокурорів" заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько.

"Таке бажання обґрунтоване тим, що нинішнє керівництво прокуратури остаточно перетворило його на орган, де панує корупція і кругова порука, а будь-яка спроба змінити цей стан речей відразу і показово переслідується. Тут працює не право і закон, а свавілля і беззаконня. А ключові позиції в генеральній прокуратурі з кожним днем обіймає все більше вихованців і послідовників сумновідомого Пшонки", - заявив Касько.

Він також наголосив: "За ширмою нібито формально реформованого органу ховається все те ж політичне опікунство, прямий і тотальний тиск на слідчих і прокурорів, умисна професійна деградація, бездіяльність і безкарність. За нинішнього керівництва правоохоронний орган, від якого українці після Революції Гідності очікували справедливих і прозорих розслідувань корупційних та інших злочинів режиму Януковича остаточно перетворився на інструмент політичного залякування і заробітчанства".

"Бути частиною органу, що замість охорону закону здійснює і толерує тотальне беззаконня, я не можу і не хочу. Занадто високу ціну платить Україна за очищення від корумпованих політиків, продажних правоохоронців і політократів, які об'єдналися і стали єдиними центром прийняття рішень у країні. Можливості зарадити цьому і допомогти створити в Україні справжню прокуратуру європейського зразка за нинішнього керівництва Генеральної прокуратури остаточно вичерпані. Тому залишатися на займаній посаді я не бачу жодного сенсу", - заявив посадовець. 

Касько додав: "Чотири речі, про які я розповідаю міжнародним партнерам у відповідь на те, якими є результати реформ генеральної прокуратури. На сьогоднішній день Генпрокуратура України стала, по-перше, гальмом системи кримінальної юстиції в цілому, по-друге, розсадником корупції, по-третє, інструментом політичного тиску, і по-четверте, однією з ключових перешкод для приходу в Україну іноземних інвестицій".

Касько заявив, що перед прийняттям рішення порадився з "нашими іноземними партнерами" й отримав підтримку такого свого рішення. Він сказав, що генеральний прокурор Віктор Шокін ще не знає про його відставку, рапорт про яку подасть йому одразу після цього брифінгу. Касько також зауважив, що займатиметься адвокатською практикою й експертною діяльністю. Нагадаємо, Касько обіймав посаду заступника генпрокурора з травня 2014 року.

Як повідомляв 5.ua, 3 лютого НАБУ зареєструвало кримінальне провадження через заяву Абромавичуса про втручання в роботу його відомства. Нагадаємо, міністр економічного розвитку і торгівлі повідомив в інтерв'ю, що надасть НАБУ докази зловживань у держкомпаніях. Йтиметься про зареєстроване за його заявою провадження про участь у корупційних схемах нардепа Ігоря Кононенка.

Попередній матеріал
Сьогодні Кабмін вирішуватиме ситуацію стосовно блокування російських фур
Наступний матеріал
Нафта дешевшає через відправку іранського танкера до Європи
Теги:
Loading...

У МЕРТ прогнозують, що Рада розгляне відставку Абромавичуса під час звіту уряду

Рішення Абромавичуса не пов’язане із жодними політичними течіями – заступник міністра

Абромавичус: треба звільнити Шокіна, а прем’єром обрати Яресько

Через відставку Абромавичуса Україна має проблеми з МВФ – експерт