ru.tsn.ua

Каськів утік до Австрії від звинувачень у шахрайстві і крадіжці - Аваков

  Міністр певен, що Інтерпол незабаром оголосить втікача у розшук.

  Про це Арсен Аваков написав на своїй сторінці у Facebook.

  З його слів, уже встановлено, що службові особи Держінвестпроекту, за попередньої змови зі службовцями низки підприємств у 2012-2013 роках привласнили   два мільярди гривень. Гроші виділені з держбюджету та інвестовані Китаєм для реалізації національних проектів України.

  У своєму дописі Арсен Аваков пригадав екс-посадовцю лижного інструктора, якого той привозив підписувати мільярдні контракти по LNG терміналу, і його недавню СМС-преписку з "мімікруючим" офіцером-нардепом Мельничуком про оплату "ганебних послуг на користь свого шефа" (екс-голови адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна – Ред.), купівлю останнім "Інтера" та "маргінальних нардепів" у ВР, та виплати "мітингувальникам по найму".

  Також він опублікував документ, за яким причетність колишнього голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва до розкрадання державних коштів та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, розслідує головне слідче управління МВС.

  Аваков зазначив також, що Каськів не сховається від слідства, і не відсидить, "як він зараз це робить в Австрії, під опікою пана Фірташа".

  "Якщо Фірташ прикривався політичними мотивами, то Каськіва слідчі звинувачують у шахрайстві і крадіжці. І, вважаю, за фактом рішення українського суду, Інтерпол оголосить цього громадянина в розшук", – пише міністр.

  Що ж до відмови австрійського суду у екстрадиції самого Фірташа до США за звинуваченням у корупції, міністр вважає її неуникненною: "Ключове слово тут, гадаю – поки".

  Також пропонуємо вашій увазі повний текст опублікованого Аваковим документа слідчого управління МВС щодо Каськіва:

  "Головним слідчим управлінням МВС України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні з ознаками злочинів, передбачених статтями 191 і 209 КК України (розкрадання державних коштів, а також легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) за фактом діяльності службових осіб "Держінвестпроекту".

  Встановлено, що службові особи "Держінвестпроекту", за попередньою змовою групою осіб,

  зі службовими особами ДП "Державна інвестиційна компанія", ТОВ "Боржава резорт", ТОВ "Біоннік Девелопмент", ДП "Ел Ен Джі Термінал", ТОВ ТД "Борисфен", ДП "Дирекція з будівництва та управління проектом "Повітряний експрес", ДП "Грін Енерго", ДП "Національний проект "Відкритий світ" та інших підприємств –

  в 2012-2013 роках заволоділи грошовими коштами в сумі близько 2 000 000 000 гривень (ДВОХ МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ), виділених з державного бюджету України, а так само інвестованих Китайською народною республікою для реалізації національних проектів України.

  На даний момент у кримінальному провадженні активно розслідується напрямок заволодіння державними коштами, виданими в якості кредитів ТОВ "Боржава Резорт" (165 млн. грн.) і ТОВ ТД "Борисфен" (94200000 грн.).

  У тому числі, як встановлено слідством МВС та Держфінмоніторингом, згадані підприємства отримані державні кошти в основному використовували для купівлі валюти з її подальшим перерахуванням компаніям-нерезидентам для покупки частини акцій і часток у статутних капіталах українських підприємств.

  Під час розслідування встановлено, що вказані одержувачі кредитів були раніше прямо або побічно пов'язані з керівництвом "Держінвестпроекту", у тому числі з Каськівим В.В."

  Попередній матеріал
  19 великих торговельних мереж мають сплатити 200 млн грн штрафів за завищення цін
  Наступний матеріал
  Світовий банк виділяє $800 млн на будівництво та ремонт українських автошляхів - Мінінфраструктури
  Теги:
  Loading...

  Під час обшуку вдома у Каськіва вилучили автомат з номером, записаним на Мельничука - нардеп

  Аваков: У справі щодо компанії Фірташа фігурують Каськів і Льовочкін

  Нардеп: Якщо Коломойський не зміг піти проти центральної влади, Фірташ тим паче не зможе

  США не знімали санкцій з Фірташа - нардеп