first-ombudsman.org.ua

Карпачова презентувала у Відні книгу "Європейське серце прав людини"

  Опубліковану колективну працю презентували у Будинку Європейського Союзу у Відні.

  20 листопада 2015 року в залі Будинку Європейського Союзу у Відні, Австрія, відбулася презентація книги "Європейське серце прав людини", яка була видана під спільною редакцією генерального секретаря Європейського Інституту омбудсмана (ЄІО) Джозефа Зігеле і першого омбудсмана України, заступника голови Союзу юристів України Ніни Карпачової.

  Книга надрукована в Україні чотирма робочими мовами ЄІО (німецькою, англійською, іспанською та російською) і містить статті майже 40 авторів з різних країн Європи та інших регіонів світу, як то Китай і Японія.

  У колективній монографії вперше досліджується генеза Європейського інституту омбудсмана, його вплив на формування і розвиток системи національних інститутів захисту прав людини в країнах Європи на основі міжнародних стандартів прав людини. Узагальнено досвід, національні особливості правового статусу та практичної діяльності інституцій омбудсманів у Європі в умовах сучасних викликів правам і свободам людини.

  Книга є ще однією платформою для діалогу з прав людини на європейському і міжнародному рівнях між омбудсманами, вченими і правозахисниками та має на меті сприяти налагодженню гармонії між різними правовими системами на основі усіх прав людини. Окремо підкреслюється роль незалежності омбудсмана.

  На початку заходу хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять жертв терактів в Парижі (Франція), Бейруті (Ліван), вибуху російського літака над Єгиптом, а також жертв військового конфлікту в Україні.

  Під час презентації книги генеральний секретар ЄІО Джозеф Зігеле відзначив вирішальну роль України в особі першого омбудсмана, члена правління ЄІО Ніни Карпачової у появі цього унікального загальноєвропейського наукового дослідження.

  Ніна Карпачова у своєму виступі наголосила на тих викликах правам людини, які загрожують людству: бідності, міграції, війнах і соціальних конфліктах, незаконних затриманнях та тортурах, і, особливо, - тероризмі як прояву кризи світового порядку.

  У презентації взяли участь депутати Європейського парламенту, парламенту Австрії, голова Австрійського парламенту Карлхайнц Копф, президент Європейського Інституту омбудсмана Дітер Бургард, омбудсмани країн Європи, представники міжнародних організацій, офісу Верховного комісара ООН з прав людини у Відні, Міжнародного інститу омбудсмана, європейських університетів та дипломатичних місій, акредитованих у Відні.

  Попередній матеріал
  Британські винищувачі піднялись за тривогою для перехоплення російських бомбардувальників
  Наступний матеріал
  Нові "Зоряні війни" ще до прем'єри зібрали $50 млн