kadrovik.ua

Кабмін запропонував Раді скасувати трудові книжки

  Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді скасувати трудові книжки, змінивши порядок обліку трудової діяльності співробітників.

  Відповідний законопроект №3507, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі схвалений на засіданні Кабміну 11 листопада, зареєстрований в парламенті 24 листопада, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю - норма про трудову книжку вилучається, замість цього вводиться норма, згідно з якою облік трудової діяльності співробітника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

  Зміни до закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачають розширення списку даних про співробітника, які вносяться до реєстру. Зокрема, в персональну облікову картку застрахованого вносяться додатково: унікальний номер електронної персональної облікової картки застрахованої особи; серія і номер паспорта; місце реєстрації; місце отримання пенсій; відомості про членів сім'ї, які перебувають на утриманні застрахованої особи, та її дітей.

  До частини картки, яка відображає інформацію, необхідну для обчислення і призначення страхових виплат, вносять додатково: суму виплат (доходу), з якої сплачені страхові внески за відповідний місяць; період трудових стосунків; суму періодів страхового стажу; освіту; професію; назву посади із зазначенням структурного підрозділу; інформацію про основне місце роботи; відомості про добровільну сплату єдиного внеску за договором про добровільну участь; інформацію про судимість (якщо вона не погашена).

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив, що система трудових книжок суперечить європейській практиці та ускладнює роботу кадровим службам підприємств. Він додав, що сам працював у багатьох країнах, але з трудовими книжками зіткнувся тільки в Україні.

  Нагадаємо, 5 листопада ВР проголосувала у першому читанні за новий Трудовий кодекс.

  Попередній матеріал
  На Дніпропетровщині прокурора спіймали на хабарі у 50 тис. грн
  Наступний матеріал
  У Венесуелі вбили місцевого опозиційного лідера за два тижні до виборів
  Теги:
  Loading...